25.02.2019
Александр Чернышенко 0
Про це повідомив сьогодні на апаратній нараді у Фастові Василь Курліковський, головний лікар Фастівського міського центру первинної медичної допомоги.
[caption id="attachment_51873" align="aligncenter" width="2563"] Василь Курліковський, головний лікар Фастівського міського центру первинної медичної допомоги. Фото автора.[/caption]
За його словами, на сьогоднішній момент мешканцями Фастівщини підписано 14 тисяч декларацій на медичне обслуговування. Більше половини фастівських лікарів досягли необхідної кількості пацієнтів (нагадаємо, для сімейного лікаря ця норма складає – 1800 людей; для лікаря-терапевта – 2000 пацієнтів; для лікаря-педіатра – 900 людей), проте є лікарі, які ще набирають базу власних пацієнтів.
Як повідомив Василь Курліковський, з 1 квітня змінюється принцип фінансування програми «Доступні ліки»: з того часу Національна служба здоров'я України буде укладали договори напряму з аптеками і відшкодовуватиме їм кошти за виписані рецепти.
З березня цього року буде відкритий доступ до послуги «Електронного рецепта». Люди, які не укладуть декларації на медичне обслуговування з лікарями, не зможуть отримати електронний рецепт, тому що Національна служба здоров’я України відшкодовуватиме аптекам кошти тільки за електронні рецепти, а паперовий безкоштовний рецепт в аптеках вже не прийматиметься.
На сьогоднішній день 24 % населення Київщини ще не підписали декларації з лікарями, приблизно така ж ситуація спостерігається і у Фастові.
Нагадаємо, раніше про впровадження в Україні нової послуги — електронного рецепту, повідомляв прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
Після впровадження електронного рецепту не матиме значення ні місце виписки рецепту, ні місце видачі препаратів. Рецепт, який отримали, наприклад, у Києві, можна буде показати у будь-якому іншому місті чи селищі в аптеці з наліпкою програми «Доступні ліки». Нині таких аптек в Україні майже вісім тисяч. Цього року на фінансування програми «Доступні ліки» в державному бюджеті передбачили мільярд гривень.