Юні таланти: гордість і надія Київщини
Наші діти уміють багато: неперевершені співаки і музиканти, цілеспрямовані спортсмени, художники і актори – вони дивують своїми здобутками ровесників дорослих, перемагають на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. У Міжнародний день захисту дітей «Погляд» вирішив нагадати всім про досягнення молодого покоління з Київської області.
Міжнародний день захисту дітей у світі відзначають уже 61-й рік поспіль. Основне завдання цього свята – насамперед нагадати про права дітей, про відповідальність дорослих перед ними, про необхідність захищати хлопчиків і дівчаток в усіх країнах від суспільних лих, які затьмарюють щасливе дитинство.
А ще у цей день прийнято робити приємні сюрпризи дітлахам. Для них організовують різні концерти і конкурси, веселі квести, і, звичайно ж, вітають з дитячим святом, закликаючи розвивати свої таланти.
А талановитих дітей у нас немало. Зокрема, багато хлопчиків і дівчаток з Київщини своїми здобутками прославили не лише Київську область, а й усю Україну, продемонструвавши свої таланти на різних рівнях.
Отже, хто вони, талановиті діти Київщини?
Фастівський район
Музична школа міста Фастова засвітила кілька маленьких зірочок на творчому небосхилі краю.
Так, 2 травня у м. Кропивницькому відбувся 22-й Всеукраїнський конкурс-фестиваль “Українська естафета творчості”, в якому взяли участь і юні фастівчани – вихованці музичної школи міста. Фастівські діти гідно представили місто: так, Злата Підвальна, учениця викладачки музичної школи Фастова Лариси Гуркіної, отримала на фестивалі І місце за виконання музичного твору на фортепіано.
У грудні минулого року учень Фастівської дитячої музичної школи Олександр Курбет здобув чергову перемогу (І місце) на Міжнародному фестивалі-конкурсі “Зимова фантазія”. Талановитий фастівчанин переміг у номінації “естрадний вокал” у другій віковій категорії.
А взимку на Міжнародному фестивалі-конкурсі учнівської та студентської творчої молоді “Соняшник” продемонструвала своє вміння учениця Фастівської дитячої музичної школи Анастасія Монастирецька, отримавши ІІ місце у номінації “естрадний вокал”.
Білоцерківський район
Учні мистецьких шкіл Білої Церкви навчаються дистанційно та перемагають на конкурсах. Дистанційна форма роботи стала вимушеною під час карантину, однак педагоги зуміли пристосуватися до нових реалій, вони визначили методи навчання з урахуванням індивідуальних здібностей кожного учня, його вікових і психофізичних особливостей. Освоївши комп’ютерні програми нотних редакторів Final та Sibelius, концертмейстери мобільно транспонують акомпанементи творів юних вокалістів. Викладачі також проводять онлайн-уроки з сольфеджіо, музичної літератури та хору. Також творчі білоцерківські діти стали переможцями та призерами численних конкурсів.
На дистанційну форму роботи перейшов і комунальний заклад Білоцерківської міськради – Клуб за місцем проживання “Прометей”. Вихованці гуртків продовжують займатися своїми улюбленими справами: виготовляють вироби та малюють картини за зразками, переглядають та вивчають навчальні матеріали, працюють над удосконаленням своєї майстерності та беруть участь у дистанційних конкурсах, серед яких XI міський фотоконкурс “Біла Церква очима молодих”, куди вихованці закладу надіслали понад 150 робіт. Учасники самоосвітньої школи словесності зараз приєдналися до участі в ІХ Всеукраїнському конкурсі літературної творчості “Море талантів” та Міжнародному поетичному конкурсі “Чатує в століттях Чернеча гора” і з нетерпінням чекають результатів.
Також вихованці клубу здобувають перемоги на дистанційних конкурсах. Так, вихованка “Зразкової аматорської студії “Контакт +” (керівник – Ірина Дигало) Анастасія Осьмак здобула Гран-прі у Всеукраїнському дистанційному конкурсі мистецтв “Діти, окрилені перемогою”, який відбувся 17 квітня 2020 року.
Бородянський район
У фіналі минулорічного фестивалю Чорноморські ігри–2019 І місце у категорії вокалістки (14-16 років) здобула Софія Жукова із Бородянки. Вона виступала на сцені в один день з гостями фестивалю – такими відомими зірками, як TARABAROVA, Віталій Козловський, Оля Цибульська, MÉLOVIN, Michelle Andrade, MOZGI.
Це - не перша перемога юних представників Бородянського району на «Чорноморських іграх». У 2018 р. срібною призеркою стала Дарина Чорна.
Васильківський район
Чемпіонка світу з карате – Аріанна Мурженко, учениця 4 класу Васильківського НВК № 4, наприкінці минулого року встановила новий рекорд України – вона стала наймолодшою українською чемпіонкою світу з карате. Як повідомила «Погляду» директорка Васильківського НВК № 4 Тамара Нікіфорова, дівчинка дуже цікава, комунікабельна, різнобічно розвинена і займається не лише карате, але й художньою гімнастикою.
Також юні спортсмени з Васильківщини на фіналі Кубку України з ушу (саньшоу), змагання з якого відбулися в листопаді минулого року в Херсоні, здобули 14 медалей! Честь Васильківщини у складі команди Київської області захищали 5 бійців – вихованці клубу самозахисту «Саторі» (тренер Олег Ходос). Здобувши 14 медалей за трьома версіями, у напруженій боротьбі спортсмени з Васильківського району відвоювали ІІІ загальнокомандне місце.
Бориспільський район
Учениця Бориспільської дитячої музичної школи Олена Калініченко (викладач Ірина Климук) під час карантину здобуває перемоги на українських та міжнародних конкурсах. На міжнародному фестивалі-конкурсі “Зоряний олімп”, який проходив у Полтаві, Олена, учениця 2 класу з естрадного вокалу, отримала диплом лауреатки І ступеня в номінації “Вокальне мистецтво”, жанр “Естрадний вокал”, ІІ вікова категорія.
Це лише одна з її перемог, загалом маленька бориспільчанка здобула перемогу на чотирьох музичних фестивалях.
Так, на дистанційному міжнародному фестивалі-конкурсі “Україна єднає світ”, який проходив у Києві, Олена Калініченко нагороджена дипломом І ступеня в номінації “Естрадний вокал” серед дітей віком від 10 до 13 років. А також в Олени - І місце у номінації розмовний жанр.
На міжнародному конкурсі-фестивалі музики, пісні, танцю та декоративно-прикладного мистецтва “Талановиті діти України” (приходив у Києві 25.04.20 р.) нагороджена дипломом І ступеня в номінації “Естрадний вокал”, Toy (Netta Eurovizion Song), молодша вікова категорія. На фестивалі ALL Ukrainian online competition іще стала лауреатом І премії в номінації естрадний вокал, вікова категорія 8-10 років.
Окрім того, маленька зірочка знімається у епізодичних ролях українських телепередач.
Вишгородський район
У зимовому чемпіонаті України з плавання серед молоді та юніорів, який відбувся у лютому в м. Дніпрі серед 490 спортсменів з 24 областей України, Києва та республіки Білорусь, відзначились юні спортсмени з Вишгорода Даниїл Ткаченко та Ростислав Крижанівський. Так, Даниїл Ткаченко завоював золоту медаль на дистанції 200 метрів на спині серед молоді та виконав у вечірній частині програми норматив відбору на Європу. Ростислав Крижанівський завоював дві золоті медалі на дистанції 100 метрів брасом серед молоді та юніорів та виконав норматив на чемпіонат Європи серед юніорів, котрий буде проходити у Шотландії в липні цього року. “Погляд” уже розповідав, що на рахунку хлопців – і кілька рекордів.
Тренер спортсменів – тренер з багаторічним стажем Геннадій Жданов розповів «Погляду»: «Коли я переїхав з Києва у Новосілки на Вишгородщині, якось ми з дружиною вирішили взяти абонемент у басейн. Коли прийшли у басейн, до мене підійшов адміністратор, запитав, чи я не тренер з плавання, і, отримавши ствердну відповідь, попросив допомогти щодо роботи дитячо-юнацької школи. Коли я почав працювати, спочатку прийшла мама Даниїла Ткаченка, привела двох братів. До речі, старший брат Даниїла теж майстер спорту. Потім Ростислав прийшов. Так, ось, коли я їх побачив у воді, сказав, що повертаюсь у великий спорт. Я побачив у них перспективу».
У Вишгородській ЗОШ №1 зауважують, що пишаються наполегливими, цілеспрямованими юнаками, і бажають їм наступних перемог.
Ірпінь
Вихованці Центру творчості дітей та юнацтва (Ірпінь) протягом навчального року брали участь у 43 конкурсах, виставках та фестивалях різних рівнів. Їх плідний здобуток – майже 50 призових місць.
Цей рік став непростим для керівників гуртків центру творчості через карантин. Педагогам довелося освоювати дистанційне навчання зі своїми вихованцями.
Та попри карантинні обставини, гуртки працювали, вихованці й педагоги закладу взяли участь у 43 конкурсах, виставках та фестивалях різних рівнів. Їхній плідний здобуток – майже 50 призових місць.
Так, перші місця посіли 14 гуртківців, другі – 19, треті – 16. Також є ряд конкурсів, де ірпінські вихованці отримали сертифікати та стали лауреатами. Ще кілька заходів тривають.
Щоб діти змогли на високому рівні показати свої здібності на теренах міста, області та України, доклали чимало зусиль педагоги Д. Чіх (гурток «Палітра»), О. Жовнір («Намистинка», «Вишиваночка», «Сувенір»), С. Небатова («Чарівна ниточка»), І. Литвиненко («Рідне слово»), О. Фурлет («Сяйво»), О. Кушнір («Мій рідний край»), С. Забавський («Ратібор»), В. Наготнюк («Українські візерунки»).
Броварський район
Вихованці Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю міста Бровари взяли участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі творчості ProFest, який відбувся у Києві. Діти виступали в наступних номінаціях: вокальний ансамбль, пантоміма, індивідуальний вокал, декоративно- прикладне мистецтво.
Конкуренція була жорстка, вихованці броварського центру для особливих діток змагалися з конкурсантами, які навчаються в музичних школах і закладах, де здобувають спеціалізовану освіту.
На конкурсі учасниками були представлені країни – Грузія, Молдова, Білорусь та Україна.
Вже вкотре дітки броварського закладу довели, що нічого неможливого не існує, головне працювати і йти до поставленої мети. Десять конкурсантів з Броварів отримали 13 нагород І ступеня, кубок та сертифікати на відвідування країни “Ігроленд”.
Обухівський район
На ІІ Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі “Свято Миколая”, який відбувся 14-15 грудня у місті Дніпро, і в якому взяли участь понад 1000 учасників з кращих хореографічних колективів усієї України, юні танцюристи з Обухова – учасники зразкового дитячого ансамблю танцю “Фаворит” – здобули 4 перших місця у чотирьох заявлених номінаціях.
“Від щирого серця дякую всім нашим батькам, які були з нами у цій поїздці та тим, що так палко підтримували нас всіх разом з нашими шанувальниками по всій Україні, чекаючи фото та відео з фестивалю – конкурсу! Неймовірно раді нашим успіхам! Пишаємося тим, що назва маленького міста Обухів звучить на найкращих сценах України та світу у списку переможців на рівні найбільших міст України!“ – поділився радістю керівник “Фавориту” Юрій Стрембицький.