Новини
Україна
Здоров'я
Київ

Юнак посмертно став донором та врятував життя 4 українцям


У ніч на 16 липня у Києві провели чотири операції з трансплантації органів: серця, печінки та двох нирок. Донором став юнак, який загинув у ДТП та мав рідкісну ІV групу крові. Серце пересадили вчетверте в Україні і вперше в Інституті серця МОЗ України за останні 15 років.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці Національного інституту хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова, донором для пересадок став юнак, який у ДТП отримав травми, несумісні з життям. «Батько хлопця дав згоду на те, щоб його син посмертно став донором і тим самим врятував життя хворим людям».

Трансплантація серця відбулась у київському Інституті серця МОЗ України. Операцію провів професор Борис Тодуров з командою лікарів: Гаврил Ковтун, Антон Шпачук, Сергій Шелудько, Максим Хартанович. Серце отримав 62-річний киянин Петро, серце якого було настільки уражене, що врятувати його могла лише трансплантація.

Також були пересаджені печінка та дві нирки інституті Шалімова.. 60-річна жителька Тернополя отримала печінку, а двоє киян (34-річний чоловік і 31-річна жінка) – по одній нирці. «Це була найтяжча ніч в українській трансплантології за останні 15 років. Велика шана та щира подяка і співчуття родичам донора! Світла йому пам'ять», – зазначається на сторінці інституту.

Оскільки у хлопця-донора була четверта група крові, хворих з такою ж групою крові в обмежений час знайти та доставити до інституту було вкрай важко. «Щойно наші лікарі-лаборанти підтвердили сумісність донора з потенційними пацієнтами, які стояли у нас на обліку та потребували пересадки органів, до логістичного процесу долучилась Нацполіція», – повідомляють в в інституті.
Наразі прооперовані пацієнти в стабільному стані та перебувають в реанімації.

Водночас міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 16 липня заявив, що уряд України додав 12 медзакладів до переліку тих, які можуть проводити трансплантацію органів. Крім цього, надано можливість фінансування всіх витрат на проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, включно з отриманням донорського матеріалу зі «Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку».

Фото - Національний інститут хірургії та трансплантології імені О. О. Шалімова

Дізнайтесь більше, чому до Календаря щеплень пропонують додати кон’юговану пневмококову вакцину.

Раніше ми інформували, що стаціонарне лікування COVID-19 в Україні безкоштовне.