Новини
Екологія
Україна-суспільство

Які штрафи чекають за порушення вимог пожежної безпеки


Мін’юст нагадує про відповідальність за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря.

Фото: pixabay.com

Кожної осені українські міста та села потопають у їдкому диму і смороді від спаленого листя та сухої трави. Палають сміттєзвалища - як стихійні, так і на спеціальних полігонах. Від цього страждають люди з хронічними захворюваннями дихальних шляхів. Займаються будинки, гинуть люди і тварини.

Так, нещодавно «Погляд» розповідав про пожежу на полігоні твердих побутових відходів під Тетієвом. На Обухівщині вигоріло 0,1 га торфовищ. На Вишгородщині горіла трава у серпні, і навіть дощі, що не оминали регіон, не убезпечували від пожеж на трав’яному настилі.

Під Києвом у Білогородці кілька днів поспіль горіло сміттєзвалище. Жителі скаржились, що дим поширився на сусідні населені пункти, а запах гуми відчувався навіть у Боярці. У Фастові горіло 0,5 га сміття.

Продовжувати можна безкінечно – пожежі у пристоличному регіоні фіксуються мало не щодня. Дим від згарищ охоплює величезні ділянки міст та селищ. Коли спалюється сухостій - гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання.

Дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди як довкіллю, так і здоров’ю людей.

Отже, у Верховній Раді нарешті відреагували на це - посиливши відповідальність за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря. 13 квітня парламент прийняв Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», яким зокрема внесено зміни до ст. 77 КУпАП.

Відтоді штрафи значно підвищилися, і наразі вони становлять:

«Погляд» розповідав, що компанія ЛУН у Києві та передмісті встановила 50 станцій, які здійснюють моніторинг якості повітря. Результати передають на сервери, а потім ці дані виводяться на інтерактивну карту.