Новини
Україна
Новини Київської області
Вишгород
Екологія
Земля
Повітря

Які штрафи чекають паліїв сухої трави?


Сьогодні,17 квітня, набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу"

Зокрема, з 17 квітня збільшена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності.

Аадміністративна відповідальність загрожує паліям у таких  розмірах штрафу:

За будь-яке  порушення вимог пожежної безпеки в лісах заплатять:

громадяни - від 90 до 270 н.м.д.г. (від 1530 грн до 4590 грн)

посадові особи - від 270 до 900 н.м.д.г. (від 4 590 грн до 15 300 грн.).

 За знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі оштрафують:

 громадян від 270 до 900 н.м.д.г. (від 4590 грн. до 15 300 грн.)

 посадових осіб - від 630 до 1080 н.м.д.г. (від 10 710 грн. до 18 360 грн.)

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу;

та за невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння встановлені такі штрафи:

на громадян від 180 до 360 н.м.д.г (від 3060 грн до 6 120 грн.)

на посадових осіб - від 900 до 1260 н.м.д.г. (15 300 до 21 420 грн.)

 За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду штрафи заплатять:

 громадяни від 360 до 720 н.м.д.г. (від 6 120 грн. до 12 240 грн).

посадові особи - від 1260 до 1800 н.м.д.г. (від 21 420 грн. до 30 600 грн.)

А далі вже може бути кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається (ст. 245 КК):

 штраф від 5400 до 9000 н.м.д.г. (від 91 800 грн. до 153 000 грн).

 або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Цю інформацію поширив також Вищедубечанський лісгосп Вишгородського району, і закликав усіх дотримуватись вимог законодаства та правил пожежної безпеки, і в  такий складний фінансовий період в країні витрачати кошти не на штрафи, а на щось корисне та необхідне.

Лісники звертають увагу, що посадові особи органів лісового господарства, в т.ч.державна лісова охорона, єгері та посадові особи користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду, уповноважені особи Державної екологічної інспекції та інші уповноважені особи на розгляд справ про адміністративні правопорушення і накладення адміністративних стягнень, вже проводять рейди з виявлення порушників та накладення стягнень вже враховуючи нові зміни.

Один з таких рейдів на виконання розпорядження в.о. голови Вишгородської райдержадміністрації провели  працівники ДСНС  спільно з працівниками поліції та лісничим. Вони об’їхали місця масового відпочинку в лісових масивах Вишгородського району. Робочі групи обстежили лісові масиви щодо пожежної безпеки в екосистемах. Працівники ДСНС провели  профілактичні бесіди щодо небезпеки спалювання сухої рослинності в зв’язку з весняним періодом та ростом кількості пожеж в регіоні.

«Пам’ятайте, що ніяких поблажок, прохань зрозуміти виправдання "ой, а я не знав, що не можна", "я тільки трошки" чи обмежень попередженням не буде!» зазначають у Вищедубечанському лісгоспі.