Новини
Україна

Які банки можуть приймати у клієнтів паспорт з додатку «Дія»


Із 1 грудня 2020 року під час касових операцій банки можуть приймати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія».

Фото: УНІАН

Поки що використовувати цифрові документи можна в ПриватБанку, Монобанку і А-Банку.

Про це повідомляє Національний банк України.

Там зазначили, що іще 42 банки готуються до переходу у новий формат взаємодії з клієнтами.

«Банки, які ще не запустили шеринг цифрових документів, можуть, як і раніше, запитувати у клієнтів паспорт громадянина у звичайній формі (ID-картка чи «книжечка»)», - наголосили у держустанові.

Нагадаємо, що Національний банк спростив процедуру віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом у мобільному застосунку "Дія". Відтепер громадянам під час дистанційного відкриття рахунку в банку не потрібно фізично пред’являти ID-картку або біометричний закордонний паспорт, якщо вони мають цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку "Дія".

Скористатися цим методом зможуть усі українці, які мають біометричні документи – ID-картку та закордонний паспорт. Для цього їм потрібно встановити застосунок "Дія" на свій смартфон та верифікуватися для отримання цифрового паспорту або закордонного цифрового паспорту за допомогою Системи BankID НБУ.

Зауважимо, ми інформували, що паперові паспорти у формі книжечки поступово виводитимуть із обігу, замінюючи на пластик.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що Нацбанк радить українцям бути дуже обережними з кредитами «під 0%».

Також ми розповідали, що Нацбанк розробив мобільний додаток для зчитування інформації з біометричних документів.