Новини
Новини Київської області
ПроХОРОШЕ
ЛайфХаки

Як зекономити на опаленні та зберегти тепло у будинку


Фото: Ester Vaitmaa

Незважаючи на низьку температуру повітря, опалення в багатьох містах України все ще немає. Коли ж увімкнуть, то рахунки за "комуналку" значно збільшиться. Та це не означає, що в оселі стане набагато тепліше. Тому захищати тепло варто ще і власними силами.

Порадами щодо енергоефективності та збереження тепла в будинку ділиться "24 канал".

Велика кількість тепла може "витікати" через труби та арматуру на вході з котельні у підвалі. Щоб уникнення зайвої втрати тепла, необхідно термоізоляційні мішки, якими обгорнути опалювальну систему. Такі мішки підійдуть навіть для ізоляції котлів, адже витримують температуру в 250 градусів.

Фото: kenworksventures.co.ke

Багато тепла може втрачатись загалом у всьому будинку: через погані вхідні двері або вікна на сходових майданчиках. Було би доцільно змінити і головні двері багатоквартирного будинку, і вікна на більш міцні та надійні, однак ці кроки необхідно узгоджувати з членами ОСББ або ЖБК.

Зберігати температуру необхідно перш за все у власному помешканні. Дорогі, але ефективні кроки - утеплення зовнішніх та внутрішніх стін квартири (будинку). Зовнішні роботи варто проводити за температури, не меншої 5 градусів. Для внутрішнього утеплення використовують пінопласт, мінеральну вату чи коркові мати. Більш доцільним буде проведення як внутрішнього утеплення, так і зовнішнього, адже після вимкнення опалення стіни назовні швидко охолоджуються.

Фото: ua.all.biz

Дешевший спосіб збереження тепла - встановити за батареєю тепловідбивний екран. Ним може слугувати звичайна фольга або пофарбований у срібний колір картон. Штори з батареї слід прибрати: вони розподіляють тепло так, що замість квартири гріються вікна.

Фахівці радять зробити вдома пластикові вікна. Та якщо це занадто дорого, можна якомога краще обробити старі вікна: заклеїти контур герметиком та придбати теплозберігальну плівку на скло.

Фото: x-teplo.ru

Заміські будинки будуть теплішими, якщо встановити теплу підлогу на водному обігріві. Така технологія може слугувати основним видом опалення замість батарей. Для квартир також можливо зробити підлогу теплішою - встановити електричний підігрів.