Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

Як залучити молодь до соціальних змін?


Фахівці радять підхід “молодь як ресурс” замінити на підхід “молодь як цінність”

Наприкінці травня відбувся захід «Shkala. Форум з комунікацій для соціальних та поведінкових змін». Провідні міжнародні та українські експерти з маркетингових та соціальних комунікацій обмінялися досвідом, як ефектно та ефективно комунікувати, аби ламати стереотипи, змінювати поведінку та прискорювати соціальні зміни, а також поділились дієвим інструментарієм і новими тенденціями в комунікаціях. Організатори форуму – проект ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні спільно з UNICEF Ukraine та MMR - Marketing Media.

Експерти дійшли висновку, шо нині немає ідеального варіанту щодо залучення молоді. Як саме це зробити – на це питання ще належить знайти відповідь.

Українське законодавство визначає, що молодь – це ті, кому від 14 до 35 років. Отже, молоді в Україні 14 мільйонів. Однак це дуже різні цільові аудиторії.

Серед них є центеліали. Це молоді люди у віці 14-24 роки, які не уявляють свого життя без миттєвого доступу до інтернету, вони звикли жити з телефоном у руці, а ще вони соціально свідомі,  для них досвід важливіший за матеріальне. Але у них низький рівень відповідальності, і вони не бажають дорослішати.

То ж у їх складно «розворушити», бо соціальні кампанії закликають до дії, а центеліали не хочуть брати відповідальності.

Та якщо рівень активності молоді залишатиметься низьким, то через 10-15 років ми матимемо дуже неякісні соціальні процеси.

Втім, проблема ще може бути у самому ставленні суспільства до його молодої частини. В Україні звикли до використання підходу  “молодь як ресурс”, а ситуація, зауважують фахівці, вимагає  зміни цього підходу на  “молодь як цінність”. Таким чином, радять орієнтуватися на молодь саме як на певну цінність, давати їм “руль” в руки.

 На «Shkala. Форум з комунікацій для соціальних та поведінкових змін»  були озвучені чотири поради для комунікації з молоддю від Richard Herts, консультанта з питань молодіжного співробітництва та партнерства для U-Report Україна, ЮНІСЕФ.

–Offline matters

–Створіть відкриту культ(уру)

–“Ламповість” замінює помпезність (навіть якщо ви залучаєте молодь якимись зірками, то не робіть це помпезно)

–Довіряйте... і це не порада, а правило гри ХХІ століття

Джерело: EuProstir