Як вплинув карантин на ринок праці в Україні
За повідомленням Урядового порталу, з 12 березня по 20 серпня статус безробітного отримали 431,8 тис. осіб, що на 67% більше, ніж за такий же минулорічний період.
Карантин, під час якого низка суб’єктів господарювання істотно сповільнила свою діяльність, а то й призупинила її, відчутно вплинув і на ринок праці. Роботу втратили сотні тисяч працівників різноманітних галузей.
Урядовий портал повідомив, що після старту карантину – з 12 березня до нинішнього часу - статус безробітного отримали 431,8 тис. осіб, що на 67% більше, ніж за такий же період минулого року. Станом на середину серпня на одне робоче місце претендували дев'ятеро безробітних.
Втім, у повідомленні йдеться і про те, що така ситуація – скороминуча: «Нині відновлюється робота підприємств та організацій по всій країні. Як наслідок, поступово зменшується кількість зареєстрованих безробітних та зростає кількість поданих до служби зайнятості вакансій. Так, у квітні статус безробітного отримали 149 тис. осіб, у травні їхня кількість становила 97 тис. осіб, у червні – 75 тис., у липні – 68 тис. Під час дії карантину фахівці центрів зайнятості не припиняли підбирати для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Так, за п’ять місяців карантинних обмежень роботу вдалося знайти для 245 тис. громадян, з них – 168 тис. безробітних».
Також зазначається, що у центрах зайнятості зростає кількість вакансій. Зокрема, у липні роботодавці подали заявки на закриття 61 тис. вакансій, що на 5% більше, аніж у червні, та на 40% (або на 18 тис.) більше, ніж у квітні цього року.
Як повідомляв «Погляд», держава перевірятиме діяльність посередників у працевлаштуванні за кордоном.