Здоров'я

Як вибрати страхову компанію

Більшість українців із недовірою ставляться до різноманітних фінансових установ. Це спричинено негативним досвідом, отриманим раніше.

Як вибрати страхову компанію - зображення

Ще якихось 10–15 років тому існували договори, у яких потрібно було читати весь текст, особливо той, що надрукований маленькими літерами. До того ж клієнтам майже неможливо було довести власну правоту у спірній ситуації.

Проте навіть у ті важкі часи існували надійні фінансові установи, які прагнули бути дійсно корисними. Одним з яскравих прикладів є страхова компанія «Арсенал Страхування», що відома європейськими стандартами обслуговування. Її діяльність почалася у 2005 році. На сьогодні компанія посідає своє місце у топ-5 страховиків та здійснює 3 млн грн виплат щоденно.

Що важливо врахувати при обранні страхової компанії

Страхова компанія повинна існувати не лише для збагачення власників. Головною метою її діяльності має бути захист інтересів клієнтів. Якщо вам потрібно укласти договір страхування, наприклад ОСЦПВ, варто проаналізувати, наскільки просто та швидко може бути здійснена компенсація. Як це перевірити? Страхова компанія, що орієнтована на клієнта, запропонує:

  • зручний асистанс. Страхова подія може трапитися у будь-який період доби чи день тижня, тому забезпечення постійної підтримки є вкрай важливим;

  • використання спрощених процедур у типових ситуаціях (наприклад, застосування європротоколу);

  • прозорі умови. Вартість страхування має розраховуватися з урахуванням об’єктивних ризиків настання страхової події.

Обираючи страхову компанію, варто керуватися досвідом. Звісно, краще, якщо він не є власним. Зверніть увагу на кількість клієнтів – це найкраще свідчення якості сервісу. Сьогодні більшість страхувальників знають, що мінімальний розмір страхових платежів швидше за все не гарантуватиме отримання повної належної компенсації збитків. Саме тому орієнтуватися лише на цінову політику у цьому питанні не слід.

Як вибрати страхову компанію - зображення

Чим ви ризикуєте, скориставшись першою-ліпшою пропозицією

Не варто нехтувати питанням вибору страхової компанії. Як не парадоксально, але, намагаючись захиститися від однієї групи ризиків, ви можете зіткнутися з іншою:

  • банкрутство страхувальника. Якщо таке сталося, відстоювати власні інтереси доведеться у судовому порядку. Претендувати на компенсацію можуть як особи, у яких страхова подія настала до моменту об’явлення банкрутства, так і ті, хто хоче повернути частину здійснених платежів. Виплати здійснюються у встановленій законодавством послідовності, проте існує ймовірність не отримати відшкодування взагалі;

  • відмова у здійсненні виплат. У такому випадку страхувальнику доведеться знову ж таки звертатися до суду. Імовірно отримати компенсацію можливо, проте з затримкою.

Додаткові незручності може спричинити відсутність розвиненої мережі філіалів та представництв. Якщо страхова подія станеться в іншому населеному пункті, вирішення вашої проблеми може бути ускладнено.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.