Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Як вакцинуватимуть від коронавірусу вагітних, алергіків і тих, хто на нього хворів

13.02.2021 Надiя Проценко 0

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило рекомендації щодо особливостей вакцинації проти коронавірусу різних категорій пацієнтів, серед яких вагітні, хворі та перехворілі на COVID-19 , а також ті, хто має певні алергічні реакції.

фото - freepik.com

Як повідомляв «Погляд» раніше, вакцинація українців від COVID-19 розпочнеться у лютому 2021 року. За попередньою інформацією МОЗ, це станеться 15 лютого. Вакцини від COVID-19 будуть доступні більшості українців восени. Це близько 21 млн громадян. Для зручності та «прозорого руху вакцини» вакцинованих українців вноситимуть в електронну систему.

А поки що в очікуванні старту вакцинації в Україні, Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) дала свої рекомендації, які схвалило МОЗ.

Зокрема, людям, які на час вакцинації мають гострий перебіг COVID-19 та не отримували жодної дози вакцини, краще відтермінувати введення першої дози вакцини на 6 місяців. Якщо ж людина захворіла після отримання першої дози вакцини, то другу дозу також варто отримувати лише за пів року.

Ті, хто вже перехворів на COVID-19 (після введення першої дози вакцини чи без неї), за бажанням можуть вакцинуватися раніше ніж за шість місяців, але за умови якщо вакцин буде достатньо для пріоритетних груп.

фото - freepik.com

Людям, які раніше отримували терапію антитілами від COVID-19, плазму реконвалесцентів, також радять відкласти щеплення хоча б на півроку.

Вагітним рекомендують відтермінувати щеплення до часу після завершення  вагітності, навіть якщо вагітність настала після введення першої дози вакцини. Проте вагітним медикам дозволять робити щеплення попри вагітність, адже користь від вакцини переважає над ризиком інфікуватися під час роботи. Жінки, які вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути вакциновані без застережень. Однак у МОЗ зазначають, що ці рекомендації тимчасові та можуть змінитися.

Пацієнтам, які мають важку алергічну реакцію на поліетиленгліколь або подібну молекулу, робити щеплення вакцинами, до складу яких входить ця речовина, не можна. Тож при визначенні протипоказань до щеплення медики мають звертати на це увагу.

фото - freepik.com

Нагадаємо, що в рамках ініціативи COVAX в Україну у середині лютого надійде перша партія вакцин у розмірі 117 тис. доз. Кого безкоштовно вакцинуватимуть у першу чергу, зазначено у «дорожній карті» вакцинації проти COVID-19 – документі, що регулює етапи вакцинації.

Окрім того, Україна отримає 12 млн доз вакцин проти COVID-19, розроблені компанією AstraZeneca (Великобританія) та Оксфордським університетом, а також компанією NovaVax (США).

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.