Новини Київської області
Технології

Як мій роутер постарів за 3 хвилини


Обираючи роутер ми звикли помічати швидкість порту WAN, кількість антен (щоб навіть в «сліпих зонах» квартири був Інтернет) та швидкість передачі інформації по Wi-Fi. Ми не часто звертаємо увагу на яких частотах буде працювати наш Wi-Fi (2,4 ҐГц чи 5 ҐГц) розраховуючи на те, що окрім нас ніхто більше не знає, що таке роутер, а бетонні перекриття стін для нього просто листок офісного паперу. Ми не зважаємо на те, що технології старіють і те, що було круто 10 років тому зараз працює погано не відповідаючи вимогам сьогодення.

Як мій роутер постарів за 3 хвилини

Компанія WBA (Wireless Broadband Alliance) оприлюднила рекомендації з розгортання Wi-Fi 6 для провайдерів та операторів мобільного зв’язку напередодні запуску, що планується на кінець року.

Wi-Fi 6 – перше покоління бездротового широкосмугового доступу, яке використовує більш зручну номенклатуру для кінцевого споживача, аналогічну 4G та 5G, а не більш технічну систему, яка відповідала попереднім стандартам з урахуванням технічних назв, таких як «802.11ас».

2,4 ҐГц «сідий» попередник Wi-Fi 6

За даними WBA число пристроїв з підтримкою Wi-Fi налічує 9 млрд одиниць. Якщо порівняти з кількістю населення на планеті, то це більше одного пристрою на кожну людину. Корпоративний трафік даних повинен вирости з 33 ексабайт (як є зараз) до 63 ексабайт строком до 2022 року. Нові принципи, опубліковані організацією разом з BT, Broadcom та Cisco, призвані забезпечити узгоджену основу для розгортання Wi-Fi 6 в зонах великої щільності, таких як стадіони, житлові будинки та громадські місця. Додатково розроблені умови для Інтернету речей (IoT) та корпоративних мереж.

Зона покриття містить план та проектування радіочастот, MU-MIMO, керування смугами та зворотну сумісність з попередніми поколіннями Wi-Fi. З початку розробки (20 років тому) Wi-Fi став найпопулярнішим типом з’єднання як для споживачів так і для підприємств. Глобальний попит на Wi-Fi не зменшується, попри те, що мобільні оператори нарощують мережу 5G.

Wi-Fi на частоті 6 ҐГц неминучість чи необхідність?

Зазначається, що 6-те покоління буде мати вищу швидкість та велику ємність. А галузь бездротового зв’язку взагалі позиціонує його, як додаткову технологію для 5G, що допоможе провайдерам та операторам зв’язку справитися з обсягом трафіку даних, що невпинно росте. За задумом WBA, така можливість має задовольнити попит клієнтів та будь-які угоди про рівень обслуговування (SLA). Однак, Wi-Fi 6 також є спробою гарантувати, що бездротовий широкосмуговий доступ не буде обмежений на користь 5G.

Державні органи готуються відкрити спектр 6 ҐГц для трафіку Wi-Fi. У свою чергу, багато операторів зосереджені на створення конвергентних мереж, що містять фіксований, мобільний та бездротовий зв’язок. Ідея криється в тому, що кінцевий користувач без проблем підключається до мережі незважаючи на її технологію. Wi-Fi 6 повинен стати серйозною мотивацією для таких зусиль.