Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство
Технології

Як дитяче фото може зіпсувати кар’єру


Психолог пояснює, чому не варто викладати знімки своїх дітей у соцмережі без погодження з ними

Батьки зазвичай пишаються своїми дітьми, і багатьом хочеться розповісти про унікальність свого чада всім. Нині для цього є всі умови – соцмережі на будь-який смак, викладай фото, описуй потішну ситуацію, і чекай лайків та захоплених коментарів.

Таке явище стало досить поширеним і вже отримало спеціальний термін "шерентінг". Слово утворене від англійських слів "parenting" (батьківство) та "to share" (ділитися, зокрема в соцмережах). Але, як з’ясувалося, поширення дитячих світлин у соцмережах – не зовсім безпечна річ, більше того, може нашкодити стосункам чи кар’єрі дитини у майбутньому. До того ж викладати фото дитини в інтернет без її згоди – чи не порушення це прав дитини?

Психолог Віра Романова зауважує, що кожна дитина, починаючи з чотирирічного віку, за конвенцією ООН,  має право особистого голосу і якщо батьки хочуть викласти її фото в соцмережі, то про це цю публікацію потрібно домовлятися з дитиною, пояснити їй, навіщо це потрібно. "Бо є діти, які не розуміють, задля чого батьки викладають це у соцмережі. Є й інша категорія дітей – які не знають, що ці фотографії там є", – зауважує Віра Романова.

Також вона звертає увагу на ті негативні моменти, до яких подекуди може призвести фотографія дитини в мережі.

1. Безпека дитини. Публікація фото дитини в інтернеті може зробити її мішенню для зловмисників і наразити її на небезпеку ще у дитячому віці.

2. Особисте життя дитини. Деякі світлини, розміщені в інтернеті, можуть потрапити на очі важливим для нашої дитини людям, з якими вона будує дружні або й більш близькі стосунки, в тоді підліток чи доросла людина відчуватиму від того дискомфорт.

3. Майбутня кар’єра дитини. "Якщо говорити, наприклад, про роботодавців – враховується той факт, що усі ми стали мережевими, і ми можемо зіпсувати своїй дитині кар’єру десь років через 20. Це потрібно розуміти", – пояснює психологиня.

Вочевидь, батькам треба десять раз подумати, які саме фотографії свої дитини вони викладають в інтернет і чи варто це робити взагалі.

Джерело: Українське радіо.