Під час сесії Вишгородської міської ради, що пройшла 24 травня, представники різних релігійних поглядів виступили з проханням вжити заходів, спрямованих на припинення пропаганди гомосексуалізму та захисту традиційних сімейних цінностей. На їхню думку, з незрозумілих причин держава надає пріоритетну увагу штучно створеній проблемі так званої дискримінації людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. Адже вже на офіційному сайті Верховної Ради України є розпорядження Кабінету Міністрів України, що зобов'язує міністерства та інші державні органи виконувати план дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року.
Один із пунктів — попередження та протидія дискримінації, що стосується гендерного питання:
— дотримується і впроваджується принцип недискримінації та культура поваги до різноманітності, вживаються заходи з подолання у суспільстві стереотипів, які призводять до дискримінації;
— забезпечено безперешкодний доступ кожного до ефективних засобів правового захисту від дискримінації.
З цим планом дій не погоджуються представники релігійних конфесій Вишгорода. Вони побоюються пропаганди одностатевого способу життя у школах. А також, що легалізують цивільне партнерство для одностатевих пар.
“Ми за молодь, за сім’ю, за майбутнє, за умови, щоб люди хотіли створювати нормальні та повноцінні сім’ї”, — зазначив священик Собору Вишгородської Богородиці Української Греко-Католицької Церкви Тарас Валах.
Місцева жителька Софія Марценюк запевняє:
“Будуть сумні наслідки, якщо не приймуть цю заяву, якщо буде і надалі просуватися це збочення. Ми виступаємо за те, щоб зупинити винищення української нації — по-іншому це не назвеш. Якщо будуть дозволені ці шлюби, стосунки, якщо будуть введені ці терміни в наше законодавство, то ми не зможемо впливати на наших дітей. Адже їм з дитячих садочків та шкіл будуть розповідати, що вони можуть обирати, ким бути і обирати партнера”.
Міська рада проголосувала “ЗА” звернення до вищих інстанцій щодо захисту інституції сім’ї в Україні.
Також під час сесії підіймалося питання про сміттєзвалище по вулиці Ватутіна 69-г. Вже протягом чотирьох років територію рекреаційною зони — улюблене місце відпочинку місцевих жителів, яке знаходиться за стадіоном “Енергетик”, засипаються будівельним сміттям. Вантажівки регулярно звозять тонни відходів і засипають ліс та річку Почайна. Представники Національного корпусу розповідають, вирішили отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення проблемних земельних ділянок.
“Це спосіб утримання ділянки у комунальній власності. Будемо подавати до тих пір, поки міська влада не буде приймати рішення стосовно вичищення цієї ділянки. Адже у травні минулого року на ці землі дали дозвіл на розробку проектів певним людям. Ми вбачаємо, що це схема і люди, які отримали дозволи — це підставні особи, які потім цю землю продадуть і буде узаконення звалища”, — каже Микола Онуфрієв, голова ініціативної групи Національного корпусу.
Також вони закликають депутатів створити групу із залученням громадськості по цьому питанню. Адже з кінця квітня 2018 року немає ні власника, ні орендаря цієї землі. А сміттєзвалище тільки зростає.
На засіданні до міської влади вже в 6-ий раз звернулися мешканці житлового комплексу “Берізки” з проханням виділити 80 соток землі біля будинку.
“Будинок є, а землі біля будинку немає, що є порушенням ДБН та санітарних норм. У випадку пожежі до нас пожежна машина не зможе доїхати. Адже у нас немає необхідний 3,5 м для проїзду цього транспорту. Також нам пропонується під будинком лише 12 паркомісць”, — пояснює місцевий житель Юрій Алексєєв.
На що чиновники запропонували мешканцям звернутися до недобросовісного забудовника.
На засіданні були внесені зміни до програми “Теплий під’їзд”. Тепер запланована заміна у під’їздах дверей та дверних блоків. Продовжується заміна вікон у місцях загального користування у багатьох житлових будинках міста.
Також виділено майже 5 млн грн субвенції дитячим садочкам “Ластівка” та “Чебурашка”.