Новини
Всесвіт
За кордоном

Висадку НАСА на Місяць можуть відкласти ще на чотири роки


НАСА має висадитися на Місяць не раніше 2028 року, а не в 2024 році, направивши зусилля на програму дослідження Марса, включаючи пілотований політ на цю планету в 2033 або 2035 році, вважають автори законопроекту з керівництва Комітету Палати представників, що відповідає за науку, космос і технології.

Як повідомляють в space.com, законопроект також передбачає приділяти більше уваги МКС і продовжити своє перебування там до 2028 року, дозволити будівництво космічної станції Gateway між Землею і Місяцем, а не тільки на місячній орбіті, і використовувати для польотів на Місяць власні кораблі SLS (Space Launch System), які є одноразовими і коштують близько мільярда доларів кожен.

У законопроекті HR 5666 підкреслюється, що висадку на Місяць в 2028 році слід розглядати в контексті програми «Місяць – Марс». Також в ньому сказано, що невелика космічна станція Gateway повинна «служити випробувальним полігоном для систем і оперативних методів», необхідних для польотів на Марс.

«Мета нації в справі дослідження космосу повинна полягати в тому, щоб відправити людей на поверхню Марса», – йдеться в 102-сторінковому документі.

Таким чином, НАСА має, наприклад, згорнути програму з пошуку льоду на Місяці та звести до мінімуму кількість операцій на супутнику Землі. Всі зусилля повинні бути спрямовані на підкорення Марса.

Законопроект буде розглядатися Палатою представників після 29 січня.

Проблема полягає в тому, що в плани НАСА уряд США, зміняючи президентів, втручається занадто часто, схвалюючи і скасовуючи ті чи інші місії і вносячи в них корективи. Від цього страждає ефективність роботи агентства і втрачаються величезні кошти, які вкладають на занедбані в результаті дослідження і розробки. В результаті в листопаді 2019 Сенат розробив законопроект, згідно з яким в плани НАСА не можна вносити велику кількість змін. Тож, ймовірно, будуть прийняті далеко не всі пропоновані законопроектом HR 5666 корективи.