Новини
Головні новини
Суспільство
Надзвичайні новини
Київ

Зірку фільму "В бій ідуть лише старі", народного артиста та режисера Володимира Талашка звинуватили в сексуальних домаганнях


Абітурієнтки та студентки Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого потерпали від сексуальних домагань із боку викладача й актора Володимира Талашка. 

Кадр з фільму: "В бой идут одни "старики", 1973 р. 

Талашко Володимир Дмитрович — український актор та режисер Київської кіностудії ім. О. П. Довженка. Народний артист України. Член Національної Спілки кінематографістів України. Викладач і професор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого.

Сценарист і кінокритик Богдан Панкрухін оприлюднив історії жінок, згідно свідчень яких, Талашко нібито неодноразово домагався не лише своїх студенток, а й дівчат, які щойно закінчили школу й приїхали вступати до вишу. Чоловік запрошував дівчат до себе додому, фотографував оголеними, маніпулював, обіцяючи посприяти під час вступу й огидно залицявся. 

"…він включив диск із його піснями, і запропонував потанцювати, почав гладити мене руками, притискати до себе. Мені було неприємно. Але відстоювати свої кордони я тоді не вміла і стрес блокував якесь раціональне мислення. Він поліз цілуватися. Це стало останньою краплею. Я почала вириватися, сказала, що мені терміново потрібно їхати, скоро закривається гуртожиток. Він спробував заспокоїти, запропонував постелити в сусідній кімнаті, щоб я пізно не їхала. "Вранці можете поїхати. У мене студенти залишалися, ми репетируємо тут".

Свідчення актриси, співачки і телеведучої Анастасія Вергелес, яка розповіла про свій болючий досвід:

«Ми з одногрупницями вирішили піти в деканат і написати на нього заяву, аби його замінили! Ми про все розповіли, написали заяву і нам пояснили, що ми не перші й не останні, що ця заява нікуди не дійде, тому що в нього є «криша», і що нам треба буде або змиритись, або шукати інші рішення, але Володимир Талашко залишиться нашим майстром. Моя подруга взяла академвідпустку, ще одна перевелася на інший курс, а я перевступила на перший курс до Тараса Денисенка».

Свідчення журналістки і ведучої Громадське радіо Ірини Сампан на сторінці в facebook:

Переді мною сидить народний артист України Володимир Талашко. Всі знають його за роллю у фільмі Бикова "В бой идут одни старики". Це був 2018 рік. Після цього інтерв'ю він запросить мене додому показати свої фотографії зі зйомок "для інтерв'ю", нагороди, потім наллє якоїсь наливки і почне домагатися. За декілька хвилин я вилечу з його квартири, закрию рота і ніколи нікому про це не скажу. Ну я так думала. Але як виявилося, це був не перший і не останній випадок. Студентки КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, в якому викладає Талашко, почали розповідати жахливі і огидні історії про залицяння і домагання з його боку. Як він маніпулював своїм впливом і "допомогою" влаштувати життя майбутнім акторкам, дикторкам. Світло на всю цю історію пролив Богдан Панкрухин. Історії перших дівчат (Victoria Mushtey), які відкрито почали звинувачувати Талашка у харасменті, можна прочитати на його сторінці https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2952219745065439&id=100008323272511Після цього йому в особисті почали писати все більше і більше дівчат, які постраждали від народного артиста. Пам'ятаєте класичні російські серіали з сюжетом "приїхала з провінції в столицю вступати в театральний"? Так ось це воно. Кампанія Me Too. Movement - #metoo дісталася і до українського театру і навіть далі. Я вважаю, що така людина, як мінімум, не має права викладати. Я приєднуюсь до вимог Богдана і дівчат, що університет повинен відреагувати на цю історію. Також про це повинна знати Національна поліція України (якщо дівчата хочуть написати заяву, можете писати мені в особисті). Також відмічаю всіх, хто може посприяти у розповсюдженні інформації та адвокації.

Фото Ірини Сампан із facebook.com

Чоловік запрошував дівчат до себе додому, фотографував оголеними, маніпулював, обіцяючи посприяти під час вступу й огидно залицявся. 75-річний Талашко й досі викладає й цього року набирає новий курс в університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого.

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Буча, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.