Встигнути за 30 днів: як ФОПам отримати по 8 тис. грн
Реєстрація для отримання 8 тис. грн допомоги на порталі "Дія" почнеться лише наступного тижня.
Водночас, як повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну, заявки потрібно подавати протягом 30 днів із дня введення в регіоні додаткових обмежувальних заходів.
Зауважимо, Київ став "червоним" ще 19 березня, і наступного дня тут запровадили жорсткий карантин. У свою чергу, в Київській області розпочався локдаун із 21 березня, а "червоний" рівень епідемічної небезпеки почав діяти 24 березня. А із 5 квітня у Києві та області ввели додаткові протиепідемічні обмеження.
Про які саме додаткові обмежувальні заходи говорив прем'єр - ті, що стосуються "червоних" зон, або ж про введені у Києві із понеділка - не зовсім зрозуміло. Адже, якщо мова про "червоні" обмеження - то часу на реєстрацію на отримання допомоги майже не лишається, оскільки, за його ж словами, заявки потрібно подавати протягом 30 днів із дня введення в регіоні додаткових обмежувальних заходів.
При цьому на урядовому засіданні наголосили, що матеріальна допомога надаватиметься у тих регіонах, які знаходяться в "червоних" зонах карантину. Нагадаємо, півмільйона українців отримали по 8 тис. державної допомоги за минулорічний локдаун.
Про держпідтримку
Отже, цьогоріч для підтримки малого й мікробізнесу та найманих працівників підприємств, діяльність яких буде призупинена через посилення карантину, держава збирається надавати грошові виплати в розмірі 8 тис. грн. До того ж, як інформував "Погляд", місцева влада матиме змогу додати до суми державної допомоги кошти, збільшивши таким чином загальну суму матеріальної допомоги на одну людину.
Виплати від держави будуть проходити автоматично - після реєстрації на порталі.
"Виплати будуть здійснюватися автоматично після подачі заявки на порталі або в додатку "Дія". Зареєструватися на отримання допомоги від держави в розмірі 8 тис. грн можна буде вже наступного тижня", -
Денис Шмигаль
Програма розрахована на весь 2021 рік. Однак допомогу отримають не усі. Кошти нарахують лише ФОПам і найманим працівникам підприємств, основний вид діяльності яких відповідає видам, визначеним у переліку, який ще тільки збирається затвердити Кабінет міністрів. Є й інші обмеження, наприклад, що стосуються сплати ЄСВ.
Раніше "Погляд" повідомляв, якою буде пенсія для ФОПів, чим допоможе держава і чого чекати спадкоємцям.
Також ми писали, що у “коронавірусному” році кількість підприємців-кур’єрів зросла на 353%. Загалом нині кількість ФОП збільшується в середньому на 7 тис. щомісяця. Однак не все так просто: адже відкривається біля 20 тис., а закривається приблизно 13 тис.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.
Фото: pixabay