Ворзель у житті прозаїка «розстріляного відродження» Валер’яна Підмогильного
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-0.jpg)
2 лютого виповнилося 120 років від дня народження Валер’яна Підмогильного – одного із найвизначніших прозаїків українського «розстріляного відродження». У голодні 1920-ті письменник учителював у Ворзелі, де створив не лише низку своїх творів, а й власну родину.
Підмогильний – автор українських модерних романів «Місто», «Невеличка драма», інших творів, перекладач західноєвропейських класиків.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-22.jpg)
На думку дослідників, панівний тон творів письменника – тверезий песимізм і скептицизм митця, який бачить неспроможність, поразку, приреченість людини свого часу.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-1.jpg)
3 листопада 1937-го Підмогильного розстріляли у карельському урочищі Сандармох разом із великою групою української інтелігенції, серед яких – Микола Зеров, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Лесь Курбас, Микола Куліш та інші.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-2.jpg)
Нелегкий період його життя, який водночас став найщасливішим, був пов'язаний із Ворзелем. До цього містечка у голодні роки він перебрався вчителювати із Києва. Викладав українську мову та політосвіту.
У Ворзелі письменник створив оповідання «Іван Босий» та «Проблема хліба», працював над циклом «Повстанці», повістю «Остап Шептала».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-3.jpg)
Тут він познайомився зі своєю майбутньою дружиною – Катериною Червінською – донькою священика. Згодом у них народився син Роман.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/02/Pidmog-222.jpg)
Ми розповідали, що в Україні згадують про розстріляний цвіт нації в урочищі Сандармох.
А також про те, що 12 українських письменників-класиків прикрасили календар.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.