Блоги

Володимир Ветроградський: Збереження вікового майже 260-річного дуба у Боярці

Цей непростий у виконанні проєкт об'єднав групу людей. Знайомих і мало знайомих. Навколо важливої мети. А саме збереження вікового майже 260-річного дуба.

Володимир Ветроградський: Збереження вікового майже 260-річного дуба у Боярці - зображення
Фото: Володимир Ветроградський "Дуб пару років тому постраждав внаслідок сильного буревію"

Середовище навколо нас - це не тільки про людей. Це і про братів наших менших.

Людство звикло підлаштовувати навколишнє середовище максимально під себе. Не помічаючи те, наскільки його дії впливають на тих, хто не говорить людською мовою. І змушений отримувати недобірки та виживати. До них відносяться безліч тварин, птахів, комах і кажанів.

Цей дуб пару років тому постраждав внаслідок сильного буревію. Анатомічна вада розвилки вікового дерева дала активний старт заселенню патогенним грибом і прогресуванню прихованої гнилі. Досягнувши критичної межі, частина дерева з легкістю відірвалась від основного стовбура, відкривши на показ величезну рану.

Такі дерева в нашій країні і не тільки, списують як аварійні та безнадійні. Але не у мене.

Володимир Ветроградський: Збереження вікового майже 260-річного дуба у Боярці - зображення
Фото: Володимир Ветроградський "Захисники природи вирішили врятувати дуб і дати йому нове життя2

Маючи значну цінність для міста та середовища життя деревного патріарха, вирішили поборотись за його подальше життя.

В цей раз не стандартно. А з користю для братів наших менших.

Маючи відкриту порожнину величезного розміру, в дубі тепер облаштовано структурований і комфортабельний житловий фонд для кажанів та дрібних птахів.

Поки дуб затягуватиме величезну рану, він буде прихистком для тих, кому часто не вистачає житла в нашому стерильному середовищі життя. А це на майбутні 50-60 років. А також наочним прикладом для молодого покоління.

За час всієї процедури мав приємну розмову як з сучасними школярами, так і пересічними мешканцями, які пам'ятають життя вікового дуба з самого дитинства.

Володимир Ветроградський: Збереження вікового майже 260-річного дуба у Боярці - зображення
Фото: Володимир Ветроградський "Дуб мав значну цінність для міста та навколишнього екосередовища"

Щиро вдячний Мар'яна Зав'ялова за підтримку та сприяння втіленню даного проєкту. На даний момент з усіх подібних втілених на приватних об'єктах, він є єдиним найбільшим в Україні втіленим кейсом по своїм масштабам.

Міла Пилипець за піддони. Які стали елементами будинків для кажанів. Тепер секрет розкрито і ти знаєш, для чого вони мені були потрібні.

Мельнику Олександу за пиломатеріали для конструктивних елементів основи динамічного каркасу. Кожному хто допомагав словом і ділом!

Хай таких проектів буде більше в нашій країні! Де піклування про птахів і кажанів матиме пріоритетність, створюючи комфортні умови для їх життя та збільшення популяції.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Володимир Ветроградський

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.