Новини
Суспільство
Екологія
За кордоном

Влада Сінгапуру дозволила продаж вирощеного в лабораторії м'яса


З інновацією на ринок мегаполіса-держави вийде американський стартап Eat Just.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в новинному агентстві Reuters.

Попит на альтернативу звичайному м'ясу зростає через занепокоєння споживачів про здоров'я, благополуччя тварин і навколишнє середовище. М'ясо на рослинній основі все частіше з'являється на полицях супермаркетів і в меню ресторанів. А от в Сінгапурі вже дуже скоро з’явиться і так зване «чисте м’ясо». Чистим м’ясо називають, тому що для його виготовлення не постраждає жодна тварина.

Сінгапур стане першою країною, яка схвалила продаж вирощеного в лабораторіях м'яса.

https://twitter.com/Reuters/status/1334047148384641025

Вартість

Десь півтора роки тому представники фірми Eat Just говорили, що м'ясо буде у вигляді нагетсів, і оцінювали його вартість в 50 доларів за штуку, повідомляє BBC. Але наразі співзасновник і генеральний директор Джош Тетрик каже, що з тих пір його вартість значно знизилася, і м'ясо буде оцінено за паритетом з ціною на курку преміум-класу.

Коли?

В компанії відмовляють назвати точні терміни і вартість страви, але зазначають, що продукція з’явиться на ринку «у найближчому майбутньому». Натомість на операційний прибуток компанія націлена вийти до кінця 2021 року, після чого сподівається виставити свої акції на світові фондові ринки.

Справа, яка вартує зусиль

Цікаво знати, що у світі більше двох десятків фірм тестують вирощені в лабораторних умовах рибу, яловичину і курку, сподіваючись вийти на цей сегмент альтернативного ринку м'яса. На думку фахівці, цей ринок має хороші перспективи. Його загальна вартість, за оцінками компанії Barclays, до 2029 року може скласти 140 млрд доларів, писали в CNBC.

Як повідомляв «Погляд», на думку вчених до 2050 року питання нестачі їжі повстане дуже гостро, тому можливість альтернативи у вигляді виробництва «чистого м’яса» виглядає перспективною.

Нагадаємо, минулоріч сільське господарство назвали одним з основних джерел парникових газів. Натомість пізніше стало відомо, що глобальне потепління можна зупинити, якщо годувати корів рожевими водоростями.