Влада обіцяє розвиток населених пунктів навколо Чорнобильської зони
Програма розвитку 30-ти кілометрової Чорнобильської зони затверджена на державному рівні. Відповідно до Закону України "Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива" спрямування ДП "НАЕК" Енергоатом 10 відсотків загального вартості будівництва сховища на покращення інфраструктури у містах Славутич, Іванківському та Поліському районах Київської області.
Території Чорнобильської зони розділені на 3 ланки: Перша – це 10 кілометрів навколо ЧАЕС, де сталася катастрофа. Там розташовані об'єкт «Укриття» і місто Прип’ять.
Друга зона є буферною та зоною безумовного (обов'язкового) відселення. Тамтешні села евакуювали, будівництво та вирощування сільськогосподарських культур, риболовля, збір ягід і полювання там заборонені.
Третя зона належить до гарантованого добровільного відселення. У ній ті самі заборони, що й у другій зоні, але там живуть люди – місцеві, а також ті, хто вахтовим методом працює в зоні. Жителі громад зони не можуть нічого перебудувати у власній хаті, саджати овочі, отримати землю та вступити у спадщину.
У квітні 2021 року у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 5379 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи». Його мета – дозволити облдержадміністраціям надавати дозволи на використання нині забруднених земель – після експертизи, будувати нові інфраструктурні об’єкти та розширювати вже наявні.
Ольга Василевська-Смаглюк, народна депутатка України («Слуга народу»), одна з авторів законопроекту пояснює:
Кабінет міністрів затвердив Державну програму поводження з відпрацьованим ядерним паливом до 2025 року. Вона передбачає зокрема введення в експлуатацію власного сховища ядерних відходів — досі їх вивозили в Росію. За розрахунками «Енергоатому», це дозволить Україні забезпечити 160 робочих місць і заощадити понад 200 млн доларів на рік, 10 відсотків з яких підуть на розвиток 30 кілометрової Чорнобильської зони. Покращення інфраструктури у містах Славутич, Іванківському та Поліському районах Київської області.
Фінансування піде на покращення транспортний потенціалу, чиновники пропонують реалізувати проєкт водного шляху з Гданська до Херсона. Для цього на українській ділянці річки Прип’ять необхідно виконати днопоглиблювальні роботи обсягом 100 тисяч кубічних метрів. Поява нової транспортної артерії підштовхне розвиток супутньої інфраструктури: АЗС, СТО, пункти харчування та торгівлі, логістичні послуги тощо. Це дозволить створити додаткові робочі місця для мешканців прилеглих районів і міста Славутич, переконані в ДАЗВ.
ДОСЬЄ: Ольга Василевська-Смаглюк, депутатка по 96 виборчому округу Київської області, член депутатської фракції "Слуга народу".
Дата та місце народження
23.06.1985. м. Старокостянтинів, Хмельницька область
Освіта і спеціальність
Вища. журналіст Київський міжнародний університет Національна академія статистики, обліку та аудиту
Сімейний стан
Заміжня. Смаглюк Ігор Володимирович
Політична діяльність, кар`єра
У 2019 році була обрана депутаткою Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №96 (Київська область) як безпартійна.
Членкиня однойменної фракції. Членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. 6 квітня 2020 року стало відомо, що Василевська-Смаглюк подала 1500 правок до другого читання законопроєкту 2571-д про банки і банківську діяльність Одна з авторів Закону «Про Бюро економічної безпеки України» № 3087-д від 28.01.2021 Спеціальна кореспондентка, журналістка-розслідувачка каналу “1+1”. Спеціалізується на проведенні журналістських розслідувань, пов'язаних із проявами корупції в економічній та політичній сфері. Раніше працювала кореспонденткою всеукраїнської газети “День”. Співзасновниця іноземного підприємства "1+1 продакшн". Має корпоративні права у ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1".
Майно
З нерухомості кандидат в депутати задекларувала земельну ділянку 250 кв.м. (2015 рік придбання), житловий будинок 163,2 кв.м. (2015 рік) і квартиру 61,4 кв.м. (2011 рік) в с. Вишеньки Бориспільського р-ну Київської обл. У місті Київ задекларована квартира 34 кв.м. (2004 рік) і службове житло 38 кв.м., отримане чоловіком у 2011 році від Солом'янської райдержадміністрації.
Скандали
У квітні 2020-го подала 1500 правок до так званого "антиколомойського закону" про банківську діяльність з метою блокування його прийняття.
У березні 2020-го подякувала проросійському блогеру та ексзаступнику голови Адміністрації Януковича Андрію Портнову "за його внесок у відновлення справедливості в Україні".
У жовтні 2019 була підозрюваною в отриманні 30 тисяч доларів за непідтримку в комітеті законопроекту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.
Успішні кейси
Співавтор проекту Закону № 2179 про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який був прийнятий ВРУ 06.12.19 р. Автор закону «Про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» щодо терміну набрання чинності окремими положеннями прийнятого ВРУ 29.01.2021. Законом ліквідується податкова міліція з початку діяльності новоствореного Бюро економічної безпеки України.
Як повідомляв «Погляд», 12 серпня 2021 року в Чорнобилі розпочали повний спектр дослідницьких робіт по збереженню і консервації легендарних об’єктів Зони Відродження з якими можна ознайомитись в пресподорожі.
Ми розповідали також, що “Укрзaлізниця” створила маршрут потяга в Чорнобильську зону. Залізничний шлях реконструйовано і тепер в зону відчуження перевозитимуть радіаційне паливо.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.