Новини
Анонси
Культура
Події
Київ

Віртуальна прогулянка довоєнним Хрещатиком: лекція


Дослідник архітектури Києва, науковець Семен Широчин під час лекції «Довоєнний Хрещатик та його загибель» розповість про те, якою була головна вулиця Києва до вересня 1941 року, і які дані про загибель Хрещатика насправді хибні

Ми знаємо сучасний Хрещатик як вулицю, значною мірою відбудовану після війни. Знаємо про вибухи та розбори завалів. Про звинувачення в цьому німців та червоноармійців. Що було на Хрещатику до того часу, під час другої Світової війни вулиця була розбомблена?

«На лекції Семена Широчина ми зробимо віртуальну прогулянку по довоєнної вулиці, подивимося на будинку, яких немає, дізнаємося про їх історію та архітектуру. Особливу увагу буде приділено будівлям, побудованим у міжвоєнний період і проіснував менш як 10 років, не встигнувши закріпитися в пам’яті киян. Однак, не менш важливим буде розповідь про те, як і коли довоєнний Хрещатик загинув. Офіційна версія свідчить, що це сталося в результаті вибухів і пожеж у вересні 1941 року. Ця дата не ставиться під сумнів і ретранслюється в книгах багатьох відомих істориків. Як і цифра кількості висаджених будинків — 324. Яка, як ви дізнаєтеся, виявиться хибною. Семен Широчин довго розбирався в питанні, вивчаючи рідкісні архівні фотографії, карти, аерофотознімки й навіть звіти Вермахту. На лекції ви зможете дізнатися перевірену й підкріплену фотодокументами інформацію про те, що насправді відбувалося на Хрещатику в ті часи. Будемо говорити про вибухи та пожежі, про те, скільки згорілих будинків було відновлено, а уцілілих — зруйновано. Про те, як непомітно зникав Хрещатик у повоєнний час, крок за кроком втрачаючи свій довоєнний вигляд. Лекція буде супроводжуватися безліччю графічних матеріалів і унікальними архівними фотографіями», зауважують організатори лекції.

Дата лекції: 28 січня

Початок: 19.30

Локація: Київ, вул. Набережно-Лугова, 8, IZONE

Вартість 200 грн

 Квитки за посиланням.

 Мова лекції - російська.

Організатор: IZONE

ДОВІДКА. Семен Широчин — доктор філософії, дослідник архітектури Києва, висотний фотограф, автор серій книг про Київ із безліччю статей про історію архітектури Києва.

Під час лекції ви дізнаєтесь:

— які будівлі були споруджені на Хрещатику в міжвоєнний період.

— як відбувалися вибухи вересня 1941 року і скільки будівель вони із собою забрали.

— побачите Хрещатик 1944 року з будівлями, уже три роки як знищеними за офіційною версією.

— як зникав довоєнний Хрещатик у мирний повоєнний час.