Новини
Головні новини
Україна-суспільство

Відновлюється прийом заяв на пільгові кредити для придбання житла


З 9-ї ранку 10 вересня чекатимуть на заяви від учасників проведення АТО та/або ООС, а також внутрішньо переміщених осіб.

Фото: ІА «Погляд»

Комісія з розгляду питань державної підтримки та/або пільгового довгострокового кредитування на придбання житла в рамках бюджетних житлових програм, яку було утворено наказом Мінрегіону № 295 від 1 листопада 2018 року, вирішила відновити прийом заяв від зацікавлених в отриманні пільгового довгострокового держкредиту на придбання житла людей.

Процедура подачі заяви

На офіційних вебсайтах кожного регіонального управління Держмолодьжитла громадянам нададуть можливість:

  • отримати необхідну інформацію щодо того, чи мають вони право на отримання кредиту;
  • визначити орієнтовний розмір кредиту та умови його отримання;
  • ознайомитися з переліком документів, які необхідно подати до регіонального управління для отримання кредиту;
  • зареєструватись як кандидат для отримання кредиту.

Заяви про намір отримати кредит і анкети можна подавати до регіональних управлінь Держмолодьжитла, де людина хоче отримати кредит (незалежно від місця її реєстрації), або ж надсилати поштою та на e-mail.

Наголошується, що з урахуванням місця реєстрації заяви людина і отримуватиме кредит.

У реєстрі в порядку черговості подання відповідної заяви про намір отримати кредит та анкети (в електронному або паперовому вигляді) з урахуванням дати та часу подання заяви та анкети формується порядковий номер кандидата.

Датою подання електронної заяви про намір отримати кредит встановлюється дата надходження на електронну адресу регіонального управління. Якщо ж електронна заява та анкета надійшли у неробочий день та/або неробочий час, датою подання визначається наступний після нього робочий день.

Два варіанти отримати житло для ВПО

Цього року Мінсоцполітики в Україні нарахувало майже 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб з Донбасу та Криму. У сюжеті «Сніданку з 1+1» заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук розповідала про шанси переселенців з ОРДЛО та Криму отримати житло, адже більшість із них досі чекають від держави допомоги в отриманні нового даху над головою.

Як повідомила заступник міністра, існує лише два варіанти, як переселенці можуть отримати житло. Перший - це кредит від Фонду молодіжного будівництва під пільгові відсотки.

«Можна звернутися до відповідного фонду й отримати спрощене фінансування на 20 років. Під 3% річних можна придбати собі житло», - наголосила Інна Голованчук.

Другий варіант, за її словами, це програма держсубвенсій: держава фінансує соціальне житло в регіонах для переселенців, але воно залишається у власності громади.

Як повідомляв «Погляд», Нацбанк наполегливо піднімає тему «кредитів під 0%»: українцям варто обережно ставитися до таких пропозицій, адже борг може зрости в рази. Так, у НБУ розповідали, що у зверненнях громадян зустрічали максимальну ставку за кредитом – 1 702% річних. 

Річ у тім, що рекламуючи кредити, мікрофінансові компанії зазвичай вказують відсотки лише за один або п’ять днів користування кредитом. А далі – набирають чинності зовсім інші тарифи, спрацьовують штрафи, комісії та нараховується пеня.