Новини
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Відкриття дитсадків в Україні з 25 травня можливе за кількох умов


Питання відкриття дитячих садочків – одне з головних, яке турбує працюючих батьків. Адже карантин і так вже фінансово «підкосив» Україну, тож час приступати до роботи. Ось тільки малолітніх дітей залишити часто немає з ким. Коли ж відкриються заклади дошкільної освіти та за яких умов, пояснили посадовці.  

Так, 19 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова» заявив, що Кабмін планує з 25 травня дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація. Однак питання відкриття конкретного закладу дошкільної освіти покладається на місцеву владу. За словами Дениса Шмигаля, модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде дивитися, чи відповідає епідеміологічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров’я.

Виходячи з цього, у кожному регіоні буде братися до уваги епідеміологічна ситуація, оцінюючи яку, місцева влада має або дозволити відкриття дитсадків, або ні. Зокрема, в області не повинно бути зростання захворюваності на COVID-19, не заповнюватись ліжка в лікарнях із хворими на коронавірусну хворобу і має проводитись належне тестування.

У свою чергу, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко пояснив 20 травня батькам, які зібралися під стінами Кабміну на протест, що роботу дитячих садочків буде дозволено з 25 травня, якщо у кожній конкретній області буде досягнуто певних епідемічних критеріїв, щоб можна було пом’якшити карантин для певних сфер.

На запитання батьків, яким чином діставатися до дитсадка і місця роботи, Віктор Ляшко зазначив: «Ми прив’язали відкриття дитячих садочків та запуск громадського транспорту, щоб можна було працювати та було де залишати дітей. Дошкільні заклади будуть відкриватися за певних умов, опублікованих на сайті МОЗ для громадського обговорення».

Так, дитсадки можуть працювати за таких умов:

  • перед початком зміни проводити температурний скринінг усім працівникам дитсадків;
  • температурний скринінг дітей мають проводити при вході, а також кожні 4 години, показники слід заносити у відповідний журнал;
  • ранкове приймання дитини до садку працівник проводить за межами будівлі – на території закладу;
  • дезінфекція поверхонь не рідше ніж кожні дві години й одразу після закінчення занять;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику – працівників, які досягли 60-річного віку, і тих, хто має хронічні захворювання.

Зауважимо, сьогодні, 20 травня, міський голова столиці Віталій Кличко на онлайн-брифінгу заявив, що у Києві дитсадки відкриють через два тижні після рішення уряду про відновлення їх роботи.

Фото з вікритих інтернет-джерел