Новини
Новини Київської області
Суспільство
Київщина-суспільство

Відключення світла: енергетики відповіли на запитання, які всіх турбують

У ДТЕК пояснили, чому і як вимикають електрику.

Відключення світла: енергетики відповіли на запитання, які всіх турбують - зображення

За яким принципом працюють графіки відключень, чи вимикатимуть світло тричі на день та чому в одних є світло, а в інших немає? На ці та чимало інших питань, які турбують мешканців Київщини відповіли в ДТЕК Київські регіональні електромережі.

Для чого взагалі потрібні ці відключення світла?

Вони необхідні для того, щоб забезпечити роботу енергосистеми України, яка зазнала і продовжує зазнавати атак, які не бачила жодна країна світу.

Навіщо потрібні графіки, якщо іноді вимикають світло за ними, а іноді – ні?

Опубліковані графіки – це графіки ймовірних відключень, що дозволять підготуватись до відключення світла, якщо у НЕК Укренерго буде необхідність збалансувати енергосистему.

У графіку вказано три часові проміжки, чи означає це що світло вимикатимуть тричі на добу?

Не обов’язково, що світло за однією адресою буде відсутнє протягом всіх часових проміжків, указаних у графіку. Якщо енергосистема працюватиме коректно – відключення взагалі відбуватися не будуть. Якщо потрібно буде зменшити навантаження на енергосистему – вони відбуватимуться протягом одного або кількох часових проміжків. Відключення по всім трьом проміжкам часу, і особливо в нічний час, можливе лише в критичних випадках.

Коли саме можуть вимкнути світло?

У графіках вказані всього три ймовірні часові проміжки, коли для кожної адреси може відключатися електроенергія. Компанія докладає всіх зусиль, щоб відключення кожної адреси тривало не довше 4 годин з похибкою 30 хвилин для перепідключення між групами.

Чому часом світло вимикають не за графіком?

Графіки складені на основі тих об’ємів споживання електроенергії, які необхідні НЕК Укренерго, щоб збалансувати енергосистему. Відключення однієї групи в рамках стабілізаційного графіка розраховані на скорочення споживання певної потужності. Якщо є розпорядження скоротити споживання більше ніж на певну потужність, то відключення стають екстреними. В такому випадку графік не діє. Про застосування екстрених відключень компанія попереджає на сайті та в соцмережах.

Пройшло чотири години за графіком відключень, а світло так і не дали, що трапилось?

Якщо світло у вас не з’явилось після 4 годин з моменту відключення – можливо у вас трапилась аварія. На жаль, через застосування стабілізаційних відключень, їх кількість зростає. Ми просимо повідомляти про такі випадки через чат-бот ДТЕК Київські регіональні електромережі у Viber та Telegram та в особистих повідомленнях сторінки Facebook. Наші фахівці зроблять усе можливе, щоб максимально швидко усунути аварію та повернути світло.

Чому у мене немає світла, а в сусідньому будинку є?

Графіки не застосовуються до об’єктів критичної інфраструктури й будинків, які підключені до тих же електроліній, що і ці об’єкти. Якщо ви не знайшли свого населеного пункту в графіку відключення – повідомте ДТЕК через форму зворотного зв’язку в розділі "Відсутня електроенергія" на сайті компанії.

Що кожен особисто може зробити, аби відключень електрики стало менше?

Відповідально ставитися до споживання електроенергії – вмикати енергоємні прилади по черзі і максимально знизити споживання електроенергії в пікові години з 6.00 до 11.00 та 17.00 до 23.00.

Нагадаємо, 4 листопада в низці українських областей знову вимикатимуть світло. Зокрема, графіки погодинних відключень електрики діятимуть у Києві та області.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.