Від зони Відчуження до зони Відродження: пресподорож легендарними об'єктами Прип'яті
12 серпня 2021 року в Чорнобилі розпочали повний спектр дослідницьких робіт по збереженню і консервації легендарних об'єктів Зони Відродження з якими можна ознайомитись в пресподорожі
Понад 80 відсотків українців не була в Зоні Відчуження і вважає цю територію "мертвою" для Українців, такий рівень необізнаності спонукав уряд на ідею створення зони Відродження.
За ініціативою Офісу Президента по програмі “Велике Будівництво” у 30-кілометровій зоні будуть проведені роботи по консервації знакових об’єктів та будівництву нових об’єктів Зони Відчуження, про що докладно розповіли на пресконференції у Чорнобилі наступні спікери:- операційна директорка проектного офісу Ілона Шнейдер;- перший заступник голови ДАЗВ Андрій Пляцко;- голова Громадської Ради при ДАЗВ Олександр Сирота;- начальниця управління туризму КОДА Анна Куценко;- мер міста Славутич Юрій Фомичов;- народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк;- голова Державного агентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів;- голова туристичної компанії "Chernobyl-Tour" Ярослав Ємельяненко;- ліквідатор, еколог та письменник Сергій Мирний;- заступник керівника ЦОТІЗ Кирилл Гарник.
Лала Тарапакіна, радниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань розвитку зони відчуження, керівниця проекту "Чорнобиль. Збереження" та модераторки пресконференції розпочала презентацію нового етапу ревіталізації Зони Відродження з фрази:
Чорнобильську зону планують зробити "туристичним магнітом" України. Про це повідомив Мар’яна Олеськів, глава Державного агентства розвитку туризму України.
Під час пресконференції журналісти провідних ЗМІ дізналися, що:- ключовими етапами проєкту є дослідження об’єктів, розробка проєктно-кошторисної документації та безпосередньо роботи по консервації та будівництву;- прогнозований термін реалізації - два роки;- деякі об'єкти будуть законсервовані вже в цьому році, наприклад:
Ці об'єкти будуть приведені у порядок у їхньому оригінальному стані. Уряд на державному рівні підтримав головні об'єкти Чорнобиля і заніс радіолокаційну станцію "Дуга" до Держреєстру нерухомих пам’яток. Колишній палац культури Енергетик в м. Прип'ять готові теж внести до держреєстру.
Першою ланкою на шляху доступності до об'єктів стало відновлення всього за кілька тижнів автошляху до Чорнобильської зони – дорога загального користування місцевого значення О101110 Іванків-Радомишль. Програма має вирішити питання вивозу відпрацьованого ядерного паливо в Росію, і це коштувало Енергоатому близько 200 млн доларів щороку. Тепер ці кошти можна буде направляти на технологічний розвиток українських атомних станцій, районів Полісся, Іванкова та Славутича.
За програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво» у наступні три роки в Чорнобильській зоні оновлять основні траси, щоб забезпечити доступ екологам, туристам, науковцям, підприємцям. На 2021 рік заплановані вишукувальні дослідження та проєктно-кошторисна документація по об'єктах:Кафе «Прип’ять»Дах 16-ти поверхівки Квартира В. Правика КПП “Дитятки” Чорнобиль-Хаб Гелікоптерний майданчик. Також у 2021 році будуть реалізовані вишукувальні роботі, проєктно-кошторисна документація та будівельні роботи по встановленню санітарних зон в зоні відчуження. Після пресконференції та круглого столу відбулася особлива екскурсія Прип'яттю та Зоною Відродження, під час якої навіть ті, хто вперше був у Зоні, переконалися - Чорнобиль має бути збережений для майбутніх поколінь всього світу як найбільший урок безпеки в історії людства. #ЧорнобильЗбереження#ЧорнобильПодорож#ChornobylToday
ІА “Погляд” вже повідомляв, що до тридцятип’ятиріччя Чорнобильської катастрофи у столичному ВДНГ відкрили виставку “Чорнобиль Подорож”.
Також ми інформували, що виставка «Чорнобиль.Подорож», що раніше знаходилася в Києві переїде в місто Славутич Вишгородського району, щоб стати частиною нового громадського простору.
Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками програми на сайті, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.