Новини
Новини світу

Від Японії: 37 мільйонів доларів до фонду НАТО для систем виявлення безпілотників в Україні (ВІДЕО)

Йоко Камікава заявила про продовження підтримки Японією України у війні з росією.

Японія вирішила внести $37 мільйонів до трастового фонду НАТО на системи виявлення безпілотних літальних апаратів в Україні.

Про це заявила міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава під час пресконференції у Києві, яку вона провела разом з очільником МЗС Дмитром Кулебою у Києві.

МЗС України передає, що під час двохсторонньої зустрічі міністрів пролунала повітряна тривога. Дипломатам довелось проводити спілкування з пресою в укритті.

Пані Камікава висловила повагу українцям:

"Японія активно просуває підтримку України. У межах нашої підтримки Японія нещодавно вирішила внести $37 мільйонів до трастового фонду НАТО, щоб забезпечити системи виявлення безпілотних літальних апаратів".

Крім того, вона повідомила, що Японія передала п’ять мобільних газотурбінних генераторів та сім трансформаторів, щоб допомогти українцям пережити зиму.

"Сьогодні я візьму участь у церемонії передачі цього обладнання".

"Під час пресконференції в укритті в Києві я відчула серйозність ситуації в Україні".

"Під час зустрічі лунала повітряна тривога, тому ми терміново вирішили провести цю пресконференцію в укритті. Я зараз відчуваю напруженість та серйозність ситуації в Україні… Я ще раз рішуче засуджую триваючі ракетні та безпілотні атаки росії на різні регіони, у тому числі Київ, наприкінці року та під час новорічних свят і висловлюю щирі співчуття жертвам цих атак".

Вона також перед зустріччю з українським колегою відвідала Бучу, де на власні очі побачила "свіжі шрами" від російської агресії й була шокована руйнуваннями.

Нагадаємо, міністри оборони Японії, Великої Британії та Італії підписали угоду про створення спільної організації для розробки нового вдосконаленого реактивного винищувача. Країни прагнуть зміцнити свою співпрацю перед обличчям зростаючих загроз з боку Китаю, Росії та Північної Кореї.