Україна
Новини Київської області
Суспільство
Україна-суспільство

Від роботи, яку пропонує служба зайнятості, безробітний може відмовитись


Однак після двох відмов реєстрація особи як незайнятої може бути припинена

Коли безробітний стає на облік у відповідний місцевий підрозділ Державної служби зайнятості, йому не тільки починають нараховувати кошти державної підтримки з безробіття, а й допомагають з пошуком роботи. Інша справа – що хтось не поспішає змінювати допомогу з безробіття на роботу, ще хтось не бачить себе на запропонованій службою зайнятості роботі взагалі, комусь не підходять умови чи рівень оплати…

Звісно ж, ніхто нікого не має права примушувати, людина вільна у своєму виборі. І від запропонованої службою зайнятості роботи може відмовитись.

Однак тут є кілька нюансів.

Якщо зареєстрований у службі зайнятості як безробітний відмовляєтеся від двох пропозицій підходящої роботи, тоді центр зайнятості припиняє реєстрацію на обліку.

Коли людина вперше шукає роботу і не має професії (спеціальності), але відмовляється від двох пропозиції проходження професійного навчання, тоді центр зайнятості також припиняє реєстрацію в службі.

Наступна реєстрація можлива не раніше ніж через 90 календарних днів.

Окрім того,варто знати визначені Законом «Про зайнятість населення» критерії підходящої для Вас роботи.

Підходящою є робота, яка відповідає освіті, професії (спеціальності), кваліфікації особи з урахуванням доступності транспортного обслуговування, встановленої рішенням місцевої держадміністрації, виконавчого органу відповідної ради. Заробітна плата має бути не нижчою розміру зарплати такої особи за останнім місцем роботи з урахуванням середнього рівня заробітної плати, що склався у регіоні за минулий місяць, де людина зареєстрована як безробітна. Перш ніж запропонувати підходящу роботу, фахівці служби зайнятості враховують тривалість роботи за фахом (спеціальністю), кваліфікацію, досвід, тривалість безробіття, а також потребу ринку праці.

А ось для тих, хто до реєстрації в службі зайнятості як безробітний не здобув професії (спеціальності), і вперше шукає роботу, підходящою називають таку, яка потребує первинної професійної підготовки. Один варіант – безпосередньо на робочому місці.  а для осіб, які бажають відновити трудову діяльність після перерви тривалістю, що перевищує шість місяців, підходящою вважається робота за професією останнього місця роботи або робота з проходженням попередньої перепідготовки за новою професією (спеціальністю) за направленням територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Якщо ж людина не працювала за попередньо здобутими професіями (спеціальностями) понад 12 місяців, для неї підходящою вважається робота, яку вони виконували за останнім місцем роботи, а робота за здобутими раніше професіями (спеціальностями) може вважатися підходящою за умови попереднього підвищення кваліфікації з урахуванням потреби ринку праці.

Для безробітних, які не мають професії, або таких, що працювали на роботах, де не потрібна  спеціальна підготовка, та перебувають на обліку в територіальному органі більш як півроку, , підходящою роботою може вважатися участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, тривалість яких перевищує один місяць.

Для громадян, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більш як 12 місяців) перерви (крім громадян, яким до досягнення загальновстановленого пенсійного віку залишилося два і менше років), підходящою роботою також вважається участь у громадських роботах, а також інших роботах тимчасового характеру, що відповідають їх освіті, професії (спеціальності), професійному досвіду, зокрема за спорідненими професіями, та тривають понад один місяць.

Підбір підходящої роботи для інвалідів (у тому числі шляхом розумного пристосування існуючого або створення нового робочого місця) здійснюється відповідно до їх професійних навичок, знань, індивідуальної програми реабілітації та з урахуванням побажань щодо умов праці.

Джерело: Державна служба зайнятості

Флто з відкритих інтернет-ресурсів