Від початку року на Херсонщині загинуло більше 2000 перелітних птахів
Ймовірніше за все, причина смерті пернатих – родентициди, які використовують аграрії на полях.
Про це повідомили на Facebook-сторінці Української природоохоронної групи (UNCG).
За словами фахівців, родентициди, які використовують аграрії Херсонщини, вбили вже 2000 перелітних птахів.
«Саме екологічно несвідома діяльність фермерів на оточуючих заповідник землях призводить до загибелі все нових і нових сотень рідкісних видів перелітних птахів. І це несвідомість, яка вже має явні ознаки кримінального злочину», -
UNCG
Замість пошуку отрути на полях – перевірки заповідника
В природоохоронній групі підкреслюють, що працівниками заповідника відразу були підготовлені схеми розльоту журавлів в радіусі до 40 км за межами заповідника. В сектор обстеження і перевірок застосування таких препаратів потрапило 50 агропідприємств.
«І тут розпочалася протидія. Оскільки наразі для позапланових перевірок контролюючим органам потрібно назвати особливі підстави і отримати дозвіл з центрального органу виконавчої влади, відповідь на питання щодо того, хто ж, все таки, порозкидав зерно, затрималося на десяток днів», – зазначають в UNCG
Наразі ж працівники заповідника зібрали більше 2000 птахів, серед яких чимало зникаючих видів. Зокрема, загинули рідкісні хижі птахи (орлан-білохвіст, канюк степовий, лунь польовий і інші), що харчувались отруєними птахами інших видів або загиблими від отрути гризунами.
«Поліція відкрила ще одну кримінальну справу. Попри те, що причина знаходиться на полях, правоохоронці стали брати проби води, кормів, зерна і інших продуктів, з яких на кормокухні готуються мішанки для тварин зоопарку у заповіднику!» – розповіла у дописі природоохоронна група.
Херсонщина стала епіцентром знищення перелітних птахів Європи
Через Україну під час сезонних міграцій пролітають мільйони особин різних видів перелітних птахів Центральної та Північної Європи. А враховуючи, що місць, зручних для відпочинку великої маси птахів на півдні України в наш час залишилося небагато, недивно, що пернаті облюбували територію заповідної зони Біосферного заповідника «Асканія-Нова».
«Саме зараз розпочинається масовий весняний проліт птахів і з колосальною вірогідністю, ми будемо мати зростання кількості загиблих птахів у рази», -
UNCG
До слова, наразі відомо, що серед загиблих журавлів був мічений GPS-трекером, встановленим у 2018 році. За даними супутникового стеження, він прилетів до Асканії з Ізраїлю, прямуючи через Чорне море та АР Крим. Працює трекер і нині, що дозволило підтвердити те, що працівники заповідника не помилились стосовно відстані денного розльоту птахів із зони заповідника.
«Але зараз розкидане зерно лежить і далі на полях. А масовий приліт птахів лише розпочався», -
UNCG
Про те, що в «Асканії-Новій» отруїли сірих журавлів, стало відомо взимку. Після цього загинула зграя червонокнижних огарів. А навесні знайшли трупи таких рідкісних птахів, як огарь, орлан-білохвіст, кречет, курганник, лунь польовий. Загалом було знайдено 234 загиблих пернатих.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.