Новини
Васильків
Суспільство
Україна-суспільство

Від насильства захистив лише притулок


Минув всього місяць, як у Васильківському районі був урочисто відкритий Притулок для постраждалих від насильства, а в закладі залишилося всього одне вільне місце.

Це свідчить передусім про те, що проблема насильства як на Київщині, так і по всій Україні стоїть дуже гостро. Це підтверджують і ті жінки, які звернулись за прихистком і допомогою у притулок, адже далі терпіти домашнє насильство забракло сил. А скільки тих, хто й досі терпить і не звертається до поліції? Важко навіть уявити.

ІА «Погляд» постійно стежить за розвитком подій у Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Як ми писали раніше, його місцезнаходження засекречене з метою безпеки тих, хто до нього звернувся.

Відомо лише, що притулок розташований у Васильківському районі, і вчора, 14 квітня, минув рівно місяць, як він функціонує. Журналісту «Погляду» стало також відомо, що наразі в закладі проживає 9 осіб з Київської області, із них 7 – з Васильківщини.

«Історії цих жінок страшні: всі терпіли насильство роками, кожна мала травматичний досвід вдома, – розповідає менеджерка проектів ВБО «Конвіктус Україна» Юлія Царевська. – У притулку сьогодні разом із мамами перебувають 6 дітей різного віку. Вони отримують психологічну підтримку, як і дорослі, адже досвід, який пережили ці діти, – жахливий. Всі жінки страждали не лише від психологічного насильства, а й від фізичного, одна жінка стала також жертвою економічних утисків».

Детальніше розповісти свої історії жінки в притулку поки що не готові. Фахівці кажуть, що їхні підопічні ще не оговтались і потребують допомоги спеціалістів.

Піти з родини, де жінку били або психологічно чи економічно принижували, часто змушують саме діти. Вони стають тим важелем, який спонукає жінку піти. Навіть пригноблені і замкнені мами, дивлячись на страждання дітей, або навіть на прохання дітей йдуть від тиранів.

Наразі в українському законодавстві, яке спирається на міжнародні стандарти, діти, які є свідками насильства, прирівнюються до постраждалих. Тому потребують масштабної допомоги і підтримки, адже в майбутньому можуть повторити досвід батьків – стати катами або жертвами.

Нагадуємо контакти притулку: 067 341 48 95 (цілодобово)

Притулок на сьогодні має потребу в наступному:

  • продукти харчування (картопля, морква, цибуля, капуста, буряк, м’ясо, борошно, яйця, молочні продукти, каші, пластівці тощо),
  • чайник електричний,
  • каструля та сковорідка,
  • постільна білизна, подушки, ковдри,
  • банні рушники,
  • розмальовки, олівці, фломастери, пластилін,
  • гігієнічні товари (шампунь, мило, пральний порошок, туалетний папір).

Усі, хто бажають допомогти необхідними речами, також можуть звертатись

за «гарячою» лінією притулку: 067 341 48 95