Новини
Культура
Традиції та прикмети

Від Йордану до Києва: давня легенда


У народі здавна побутує повір’я, що води Йордану течуть до столичного Подолу.

Миколо-Йорданській Храм. Фото з Фейсбук-сторінки "Київські історії"

Народні легенди, пов’язані з Йорданською Облонню в Києві, тягнуться з давнини. Одну історію на Фейсбук-сторінці «Київські історії» розповів дослідник Києва Вадим Горбов, зауваживши, що давня легенда розповідає про те, що у Києві є приплив Йордану.

«І протікає він, зрозуміло, на Подолі, в Мильному провулку біля вулиці Кирилівської.  У цьому місці під горою Хоревицею розташований Ніколо-Йорданський храм на території якого відновлений древній джерело і купальня. За київською легендою про диво набуття в колодязі храму загубленого паломником в річці Йордані срібного ковша все відбувалось так. Київський купець-паломник у XIII столітті, відправившись на Святу Землю, нахилився випити водиці і випадково впустив там у води Йордану свій срібний кухлик оригінальної роботи. Повернувшись до Києва, відвідуючи церкву Святого Миколая, зачерпнув відром воду з колодязя і виявив в відрі свій, втрачений за багато тисяч кілометрів, ківш», - пише Вадим Горбов.

І зауважує, що цей випадок дав киянам підстави вважати, вода в цьому колодязі тече підземним шляхом від Єрусалиму до самого Києва. Саме тому розташоване тут  джерело, монастир і храм стали називати Йорданськими. Місчевість же від храму до місця впадання Почайни в Дніпро назвали Йорданської Оболонню.

«При храмі ще в XI ст. організувався жіночий монастир, в якому брала постриг мати преподобного Феодосія Печерського. У роки радянської влади монастир закрили, в даний час він відновлений», зазначає Вадим Горбов.

Як повідомляв «Погляд», твір вишгородської письменниці – у шорт-листі рейтингу «Книжка року».

Також «Погляд» інформував, про купання на Водохреща -про історію свята та позицію ПЦУ.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.