Новини
Київщина
Суспільство
Київ

"Велика приватизація": що держава виставила на аукціон

11.03.2021 Дар'я Сафронова 0

Наступного тижня, з 15 по 19 березня, стартуватимуть 32 аукціони. Серед лотів - держмайно Києва та Київської області.

Фото: freepik

У спільному проєкті Фонду держмайна і Міністерства юстиції України "Велика приватизація в'язниць" братимуть участь майновий комплекс держпідприємства "Центр-Сервіс" у Києві та Ірпінський виправний центр у Коцюбинському.

Ірпінський виправний центр

Ірпінський виправний центр, що розташований у Коцюбинському на вул. Залізничній, 1. Стартова ціна сягає 220 211 588 грн. На аукціон він був виставлений ще 6 серпня, однак у 2021 році його проведуть 16 березня.

Загальна площа ділянок становить 8,2953 га, а будівель та споруд - 28 141, 7 кв. м. Загалом Ірпінський виправний центр складається з 44 об'єктів нерухомості, розташованих у центральній частині Коцюбинського. Об'єкт припинив свою діяльність у серпні 2019 року.

Аукціон проводиться без умов приватизації, адже питання землекористування покупець вирішує самостійно.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що на місці колонії, можливо, зведуть з десяток багатоповерхівок, заробити на яких можна багато мільйонів доларів. Міністр юстиції України Денис Малюська прокоментував продаж в'язниці так:

"Якщо хто має зайвих 220 мільйонів та хоче придбати невеличку в’язницю у кількох кілометрах від Києва – welcome за посиланням нижче. Нагадаю: 70% надходжень від продажу буде витрачено на розбудову нової в’язничної інфраструктури, яка відповідатиме європейським стандартам, 30% – поповнить державний бюджет. Очікуйте нових лотів незабаром!" -

Денис Малюська

"Централ-Сервіс"

Єдиний майновий комплекс державного підприємства “Центр-Сервіс” знаходиться у Києві на вул. Інститутській, 16. Стартова ціна сягає 14 446 000 грн.

До складу єдиного майнового комплексу входять:

 • 3 нежитлові приміщення загальною площею 769,5 кв. м
 • обладнання для салону краси та пошивочних майстерень – 26 од.;
 • касові апарати, комп’ютери, меблі – 23 од.;
 • кондиціонери, вивіска – 3 од.

"Централ-Сервіс" має прострочену кредиторську заборгованість у розмірі понад 1 537 803,51 грн та станом на 30 листопада - 397 724,58 грн, у тому числі є заборгованість по заробітній платі, податки із зарплати, фінансова допомога та інша кредиторську заборгованість.

Продаж державних підприємств

Кабмін прийняв рішення про передачу Фонду державного майна 8 об'єктів для приватизації. Про це повідомляє "Урядовий портал".

До переліку увійшли компанії зі сфери управління Мінекономіки:

 • державне підприємство “Екотрансенерго”
 • державне підприємство “Харківське промислово-торговельне підприємство”;
 • державне науково-технологічне виробниче підприємство «Вереск»;
 • державне підприємство “Розрахунково-кліринговий центр”;
 • державне підприємство “Полупанівський кар’єр”;
 • державне підприємство “Держінформаналітика”;
 • державна установа “Партнерський фонд”;
 • державне підприємство “Промислово-металургійний консалтинг”.

Аукціони приватизації проводять відносно до непрофільних та неприбуткових державних активів.

“Мінекономіки продовжує підготовку та передачу Фонду державного майна усіх непрофільних та неприбуткових державних активів для подальшої приватизації. Переважна більшість цих компаній потребує відновлення та залучення значних інвестицій, що є обтяжливим для державного бюджету. Приватизація на відкритих та прозорих конкурсах дозволить знайти ефективних власників для цих підприємств, що сприятиме їх модернізації та розвитку”, -

заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді

Нагадаємо, "Погляд" писав, що буде із заводом "Більшовик", які активи банків виставлено на продаж та про аукціони щодо оренди державних приміщень на Київщині.

Також ми писали, що уряд хоче приватизувати спиртову галузь – на продаж держава виставить 41 МПД і 37 заводів, що входять до складу держпідприємства “Укрспирт”.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Фото: privatization.gov.ua