Новини
Екологія
Вода
За кордоном

Вчені з’ясували, скільки пластику може з'їсти тварина


Британські вчені провели незвичайне дослідження.

Як повідомляє Тechnologynetworks.com, команда вчених з Кардіфського університету підійшла до питання вивчення шкоди від пластикового забруднення з незвичайного боку: фахівці підрахували розмір пластику, який можуть проковтнути тварини в залежності від довжини їх тулуба.

Пластикові відходи з водою і їжею потрапляють усередину всіх представників фауни. Відомо, що понад 690 морських і більше 50 прісноводних видів постраждали від цієї проблеми. Для дослідження було розглянуто вміст кишечника більше 2 тисяч морських тварин: від личинки довжиною 9 мм до десятиметрових горбатих китів. Самим мілководним «піддослідним» був мохнорукий китайський краб – в основному він зустрічається на відстані до 25 метрів від поверхні води, найбільш глибоководним став горбатий кит, який пірнає на глибину до 4 000 метрів. Це перше дослідження, що охоплює настільки широкий діапазон.

Вчені виявили чимало шокуючих прикладів: з'їдені кашалотом шланги і квіткові горщики, дробовик всередині кита або пластикову упаковку від бананів всередині зелених черепах. І у всіх випадках виявилося, що максимальний розмір проковтнутого пластика становить до 5% від розміру тварини.

«Ми до цих пір мало знаємо про те, як саме тварини годуються в дикій природі, тому важко зрозуміти, скільки пластику вони можуть з'їсти. Ця інформація дає нам можливість виміряти масштаби забруднення Світового океану», – зазначає автор дослідження Іфань Джамс.

Також вчені вважають, що отримані дані можна використовувати для оцінки ризику, якому піддаються різні види тварин в усьому світі.

Читайте також:
Нові жертви пластику: півмільйона раків-самітників загинули в Тихому та Індійському океанах
Екологія всієї планети під загрозою: вчені знайшли пластик в Арктиці