Новини
Всесвіт

Вчені пояснили загадкову поведінку небезпечного для Землі астероїда


Вчені Університету Арізони в США пояснили загадкову поведінку потенційно небезпечного для Землі астероїда Бенну, який постійно викидає частинки своєї речовини в космос, розмір яких сягає 10 сантиметрів.

Про це повідомляють на порталі Phys.org.

За допомогою міжпланетної станції OSIRIS-REx фахівці спостерігали за трьома великими викидами частинок астероїда. Після викиду частки або облітали навколо небесного тіла і падали назад на поверхню, або відлітали в космос. Їх швидкість становила три метри в секунду, а розмір сягав 10 сантиметрів.

Запропоновано декілька можливих пояснень викидів: удари метеоритів, термічне руйнування і вихід водяної пари. Термічне руйнування може відбуватися через різкі зміни температури під час обертання астероїда, період якого дорівнює 4,3 години. Цей процес також сприяє подрібненню часток порід, які легше залишають небесне тіло.

OSIRIS-REx – міжпланетна станція, призначена для доставки зразків ґрунту з астероїда Бенну. Збір матеріалу заплановано на літо 2020 року, а проби будуть доставлені на Землю у вересні 2023 року.