#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Україна-суспільство

Вартість «пакунку малюка» прив'язали до прожиткового мінімуму

02.12.2020 0 Оксана Кириленко 0

Тепер вартість «бейбі-боксу» - не п'ять тисяч гривень.

Фото:УКРІНФОРМ

Причиною цього стало те, що наприкінці жовтня в закон «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» були внесені зміни, завдяки яким вартість «пакунку малюка» прив'язали до прожиткового мінімуму.

З 1 грудня це сума становить 5 763 грн

Зауважимо, програма допомоги батькам новонароджених «Пакунок малюка» почала діяти в Україні в 2018 році, і вже у вересні батьки отримали перші набори. Так, ми розповідали, як представники влади Макарівського району вручили пакунки за місцем проживання малюка першим родинам, в яких народились діти у вересні-2018. Почали видавати «пакунок малюка» на початку жовтня-2018 і у Василькові, тоді ж і на Вишгородщині їх отримало близько сотні сімей.

З тих пір вміст українського «бейбі-бокса» кілька разів змінювався і збільшувався. Влітку 2020-го було прийнято спірне рішення про заміну допомоги виплатами грошима. Так, «Погляд» пиcав, що замість «бейбі-боксів» молоді батьки мали отримати банківські картки. Також ми повідомляли, як породіллі змушені були чекати на державну допомогу.

Тож у кінці жовтня «пакунок малюка» повернули, і як альтернативу залишили можливість в деяких випадках замінювати його виплатами. «Погляд» повідомляв, що батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією вартості пакунка із 1 липня 2021 року.