Новини
Україна
Здоров'я
Технології

Вакцинованих українців вноситимуть в електронну систему


Для зручності та «прозорого руху вакцини» інформація про вакцинованих зберігатиметься в електронній системі охорони здоров’я з модулем «Імунізації» та використанням інформаційної системи «MedDatа».

фото - freepik.com

Про це під час брифінгу 3 лютого розповів заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

«Проведення вакцинації COVID-19 відбуватиметься за допомогою відповідних цифрових інструментів, які в нас є... Щоб коли пацієнт звернеться до лікаря, то було видно, що він вакцинований у єдиній електронній системі. І електронна система охорони здоров’я якнайкраще для цього підходить. Для цього нами розроблено модуль «Імунізації», який використовує в собі всі необхідні міжнародні стандарти зберігання даних по цьому напрямку».

Отже, модуль «Імунізації» дозволить зберігати інформацію про проведену імунізацію в зручному форматі. Водночас лікар може внести велику кількість інформації щодо типу вакцини, дозування, спосіб введення, причини проведення вакцинації або непроведення, якщо людина відмовляється.

При цьому медичному персоналу не доведеться навчатися, а все буде реалізовано в тому функціоналі медично-інформаційної системи, яка представлена в тому чи іншому медичному закладі.

фото - freepik.com

«Окрім цього, у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я вже станом на зараз ведеться реєстр медичних записів про направлення та рецепти... Ми будемо використовувати інформаційну систему MedData. Вона дозволяє покрити логістичну складову», – додав Кучер.

У МОЗ спільно кажуть, що інформаційний портал з питань вакцинації від COVID-19 міститиме запрацює вже 8 лютого у тестовому режимі. Повноцінну версію з усім необхідним функціоналом та мобільною версією запустять до кінця лютого.

Нагадаємо, що вакцинація від COVID-19 в Україні розпочнется в лютому. Українці зможуть записуватись у чергу на вакцинацію від COVID-19 онлайн. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 2 лютого уточнив, що початок вакцинації запланований на 15 лютого. Адже саме в сердині лютого в Україну, як повідомляв «Погляд» раніше, у рамках механізму COVAX Україна отримає перші 117 тис. доз вакцин від Pfizer/BioNTech.

Крім того, COVAX підтвердив Міністерству охорони здоров’я постачання вакцини виробництва компанії AstraZeneca у кількості від 2,1 млн до 3,7 млн доз. Постачання даної вакцини буде здійснюватися протягом першого-другого кварталів 2021 року.

Варто додати, що «дорожня карта» з імунопрофілактики передбачає п’ять етапів, в кожному з яких визначено групи ризику, які будуть охоплені щепленням.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.