Україна
Головні новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Вакцинація українців буде добровільною: хто, як і скільки


У 2021 році в Україні розпочнеться багаторівнева кампанія з вакцинації проти COVID-19, яка, за розрахунками Міністерства охорони здоров’я, охопить щонайменше 50% населення країни. Щеплення українців триватиме два роки і буде виключно добровільним.

фото - freepik.com

На цьому наголосив очільник МОЗ Максим Степанов на брифінгу 24 грудня. Вакцинація буде проводитись на базі існуючих кабінетів і пунктів щеплень, яких станом на грудень нараховується 11 346. Координувати проведення кампанії з вакцинації буде оперативний штаб МОЗ. По факту ці функції виконуватимуть регіональні координатори, які визначатимуться в кожній області та у Києві на запит МОЗ.

За словами міністра, такої масштабної вакцинації країна ще не проводила.

«Такої масштабної вакцинації Україна ще не проводила. Хочу наголосити, що вона буде добровільною. Держава повинна запропонувати можливість вакцинації, це і буде зроблено, а люди визначатимуться. Зі свого боку МОЗ наполегливо радить пройти вакцинацію проти COVID-19...Сподіваємось, що вакцинація розпочнеться вже у лютому 2021 р. Однак терміни можуть незначно зсунутися, все залежатиме від поставки вакцин», – наголосив глава МОЗ.

фото - freepik.com

МОЗ виділило 9 пріоритетних груп для вакцинації проти COVID-19:

  • медичні працівники,
  • військовослужбовці,
  • працівники соціальної сфери,
  • особи, які проживають у закладах із надання довгострокового догляду та підтримки, а також працівники таких закладів,
  • люди похилого віку (60 років і старші),
  • працівники критично важливих структур державної безпеки,
  • працівники сфери освіти,
  • особи віком від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями,
  • особи, які перебувають в місцях обмеження волі, та працівники цих місць.

Нагадаємо, що станом на 24 грудня в Україні підтверджено більше мільйона випадків COVID-19, зареєстрованих за майже 10 місяців, з березня по грудень.

Коли і скільки

«Погляд» повідомяв, що Україна очікує поставку 8 млн доз вакцини проти COVID-19. Наразі ж МОЗ веде переговори щодо збільшення поставок вакцин в Україну до 16 млн доз. в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Очікується, що перша партія вакцин прибуде в Україну наприкінці І – на початку ІІ кварталу 2021 року. Нині ведуться активні переговори з топвиробниками вакцин. Максим Степанов запевнив, що відповідні контракти будуть підписані до кінця поточного року. Оператором із закупівлі та поставок вакцин проти COVID-19 виступатиме ДП «Медичні закупівлі України».

фото - freepik.com

Для закупівлі вакцин та забезпечення імунопрофілактики населення проти коронавірусу 23 грудня Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні затвердив постанову про виділення Міністерству охорони здоров’я 1,3 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19.

Зазначається, що проєктом постанови збільшено видатки Фонду боротьби з COVID-19 за рахунок економії коштів державного бюджету, яке прогнозується до кінця 2020 року за відповідними бюджетними програмами головних розпорядників бюджетних коштів.

Дізнайтесь також, де МОЗ візьме гроші на вакцину від COVID-19.

Раніше "Погляд" вже інформував, кого в Україні вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.