#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я

Вакцинація під час карантину дозволена

19.03.2020 Надiя Проценко 0

Багато хто, особливо серед батьків малолітніх дітей, переймається питанням: чи можна робити щеплення під час карантину? Так, можна, адже в Україні, як і у всьому світі, немає заборони вакцинації під час карантину. Пояснює ресурс По той бік новин

Згідно з Наказом МОЗ №2070 від 11.10.2019 року, зокрема у пункті 5.4., чітко вказується, що під час карантинних заходів дозволено робити вакцинацію.

Федір Лапій, лікар-інфекціоніст та член експертної групи МОЗ України «Інфекційні хвороби. Дитячі інфекційні хвороби. Паразитологія» пояснює, що у вище зазначеному Наказі подається перелік медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень. Звичайно ж, необхідно дотримуватися інфекційного контролю, розділяти потоки пацієнтів і, звісно, не йти вакцинувати дитину, якщо у неї нежить, температура або інші ознаки застуди.

Інформація про заборону щеплень під час карантину – фейкова

Це підтверджує Андрій Скіпальський, генеральний директор Директорату громадського здоров'я МОЗ України. Він наголошує, що слід зберігати інфеційний контроль, комунікувати із своїм лікарем і робити профілактичні щеплення.

Роз’яснила ситуацію і дала конкретні поради Катерина Булавінова, інфекціоніст, медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні:

«Призупинення щеплень не рекомендоване ані ВООЗ, ані Центром з контролю за захворювань США (CDC). Ми не знаємо, скільки триватиме ситуація з COVID-19, але повинні захистити дітей від інших небезпечних інфекцій, від яких вакцини існують. Єдиної рекомендації для всіх сценаріїв не існує. Наприклад, якщо в поліклініці змішано потоки пацієнтів і є велика кількість звернень з грипоподібними симптомами, то, звісно ж, дитина, яка прийшла на вакцинацію, може наражатися на ризик заразитися грипом, коронавірусом або іншою інфекцією. Однак не бачу причин відкладати вакцинацію, якщо вона відбувається:
• у державній поліклініці, де повністю розділено потоки пацієнтів;
• у клініці здорової дитини (таких у приватному секторі стає дедалі більше);
• у фельдшерсько-акушерському пункті або сільській амбулаторії, де лікарі й фельдшери розділили потоки пацієнтів (заздалегідь поінформували тих, хто мають грипоподібні симптоми, що краще спочатку телефонувати до них, аніж приходити і тим більше чекати в черзі).


Катерина Булавінова нагадала, що не може бути й мови про те, щоб відкладати екстрену вакцинацію/постконтактну профілактику. Наприклад, при контакті з кров'ю (можливість інфікування гепатитом Б), коли вкусила тварина (можливе інфікування сказом), сталася якась травма, коли потрібна профілактика правця. Хочу ще раз наголосити, що часом немає єдиного правила для всіх у складних варіабельних ситуаціях. У зв’язку з обставинами, що склалася, обговоріть з лікарем алгоритм дій щодо вашої дитини.

У контексті обмежувальних заходів оцініть зручність і реалістичність того, як дістатися місця вакцинації, мінімізувати або повністю виключити можливі контакти з хворими людьми. Втім, про ці речі треба дбати і під час сезону грипу.

Інфекціоніст також звернула увагу, що застосування саме багатокомпонентних вакцин зменшує кількість уколів і візитів до поліклінік.

«Якщо пропущено щеплення за календарем, зазвичай не потрібно «все починати знову». Складіть графік вакцинації дитини з сімейним лікарем або лікаркою і пізніше надолужуйте пропущене. Тобто, якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти будь-якої інфекції у будь-якому порядку. Існує тільки одне правило в цьому випадку: потрібно стежити за дотриманням інтервалів введення доз, що дозволяє досягти максимальної ефективності. Кілька вакцин можна вводити в один день. Це звичайна міжнародна практика, яка дозволяє зменшити кількість візитів до медичного закладу, а отже, й рівень стресу для вас та дитини», – додала Катерина Булавінова.