#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство

В Україні зріс розмір аліментів

02.12.2020 Косянчук Інна 0

Міністерство юстиції пояснює, що це пов’язано із збільшенням прожиткового мінімуму з 1 грудня.

 За рахунок збільшення прожиткового мінімуму з 1 грудня в Україні змінився й розмір виплат аліментів. Зокрема, для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум відтепер становить 1921 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років — 2395 грн. Тож зросли й прив'язані до цього показника соціальні допомоги, виплати, серед яких і аліменти на дітей. Як саме змінився розмір виплат аліментів, поінформувало Міністерство юстиції.

«Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку», - зазначає юридичне відомство.

Мінімальний гарантований розмір аліментів з 1 грудня становить:

  •  для дітей до 6 років — 960,5 грн;
  • для дітей від 6 до 18 років — 1197,5 грн.

«Ці показники слід враховувати, якщо із зарплати працівників потрібно утримувати аліменти не у твердій грошовій сумі, а в прив'язці до прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку», - зазначає Мін’юст.

І звертає увагу, що процес зміни грошових надходжень відбувається автоматично, і до органів державної виконавчої служби для цього звертатись не потрібно.

Як повідомляв «Погляд», в Україні заборонили продаж електронних сигарет неповнолітнім.

Також «Погляд» розповідав, що максимальний розмір допомоги з безробіття перевищить 9 тис грн.