В Україні запрацював новий Реєстр будівельної діяльності
Це перший етап впровадження Єдиної державної електронної системи у межах реформування галузі містобудування України.
Як повідомляє Урядовий портал, відтепер кожен об'єкт вноситимуть до реєстру з унікальним ідентифікатором, що дасть можливість прив'язати до об'єкта всі дозвільні документи, містобудівну та проєктну документацію, відомості про учасників будівництва, фото тощо. Усі документи з самого початку будівництва і до введення в експлуатацію створюватимуться та верифікуватимуться за QR-кодом одразу у реєстрі.
Реєстр надійно захищений і зберігається на національному провайдері хмарних сервісів та центрів обробки даних De Novo. Серед переваг нового реєстру – отримання даних щодо прав власності на землю завдяки електронній взаємодії між реєстрами. Також передбачені автоматичні перевірки - тобто у реєстрі не можна буде зареєструвати об'єкт, що не відповідає законодавчим критеріям. А ще там є можливість наносити положення об'єктів на карту та зручне їх відображення за типами.
Також у повідомленні уряду йде мова про початок діяльності Публічного порталу державної електронної системи у сфері будівництва, який надаватиме відкритий доступ до відомостей нового Реєстру будівельної діяльності. Забудовники отримуватимуть онлайн-консультації через чат-бот та калькулятор для визначення класу наслідків будівель. Отримати доступ до реєстру можна буде через персональні електронні кабінети.
Зазначимо, як повідомляв "Погляд", 27 травня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання функціонування органів архітектурно-будівельного контролю та нагляду», яка дозволяє Державній інспекції містобудування України (ДІМ) розпочати виконувати свої функції та повноваження. Отже, тепер вже нова інспекція виконуватиме функції ДАБІ.