Новини
Україна
Автоновини

В Україні за місяць на 2 гривні здешевшав бензин


Протягом квітня 2020 року пальне на українських АЗС подешевшало на 2 гривні.

Про це повідомляє Антимонопольний комітет України.

У відомстві зазначають, що у квітні цього року Антимонопольний комітет зафіксував зниження роздрібних цін на бензин А-95 та дизельне пальне до 2 гривень за літр. Завдяки цьому середня вартість одного літра 95-го бензину з початку року втратила 5,33 грн, або 19,5 %, а дизпальне подешевшало на 5,41 грн/л (–20,2 %).

Станом на 8 травня бензин марки А-95 можна було придбати за ціною від 17,45 грн/л (бренд «Авантаж7») до 25,99 грн/л (бренд «SOCAR»). Ціни на дизель коливалися від 16,70 грн/л (бренд «Фактор») до 24,99 грн/л (бренд «SOCAR»).

В Антимонопольному комітеті зауважили, що ринок пального є одним з ключових для АМКУ з 2016 року і перебуває під особливим контролем.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року Комітет надав основним гравцям ринку пального рекомендації щодо встановлення роздрібних цін на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку. Рекомендації отримали ТОВ «ВЕСТ ПЕТРОЛ МАРКЕТ» (бренд WOG), ТОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» (бренд ОККО), ПАТ «УКРНАФТА» (бренд UKRNAFTA), ПІІ «АМІК Україна» (бренд AMIC Energy), ТОВ «Альянс Холдинг» (бренд SHELL), ТОВ «СОКАР ПЕТРОЛЕУМ» (бренд SOCAR), ПП «Укрпалетсистем» (бренд UPG), ТОВ «ГЛУСКО Рітейл» (бренд GLUSCO).

Надання рекомендацій було обумовлене невідповідністю цін на АЗС факторам, що впливають на їх формування, зокрема зниженню світових цін на нафту.