Новини
Україна

В Україні з'являться парковки-роботи


З 1 липня у великих містах України проектуватимуть автоматизовані парковки.

Про це повідомив на своїй сторінці у мережі Facebook Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України.

Це ефективна альтернатива гаражам-парковкам. По-перше, це заощаджує простір для розміщення таких парковок. На невеликій ділянці землі можна розмістити у декілька разів більше машин. По-друге, це економія часу водіїв на парковку, адже все відбувається автоматично.

"Перші автоматизовані стоянки для авто з'явилися майже 100 років тому. В Америці їх почали будувати ще в 40-50-х, а в Європі – у 70-80-х. Ми, на жаль, лише нещодавно прийшли до цього. І тепер можливість проектування таких парковок нарешті унормована у Державних будівельних нормах", - повідомив Лев Парцхаладзе

Принцип роботи автоматизованих гаражів пов'язаний з повною автоматизацією усіх процесів, коли і в'їзд, і виїзд автомобіля на місце для паркування відбувається без участі водія та пасажирів.

Парковки будуть особливо актуальні для районів великих міст із щільною забудовою, де немає достатньо місця для розміщення звичайних автостоянок, додав заступник Міністра.

Площу приміщень під автоматизовані гаражі визначатимуть відповідно до особливостей і технічних можливостей застосовувати такі механізми.

Керувати пристроєм для переміщення автомобілів будуть у диспетчерській. Вона розташовуватиметься на посадковому поверсі. Максимальний обсяг пожежного відсіку для автоматизованих гаражів становитиме не більше 200 автомобілів.

Фто: RIA.com