Новини
Україна
Україна-суспільство

В Україні з 26 митниць залишиться 16


Київська митниця Держмитслужби об’єднає Житомирську, Київську, Київську міську та Черкаську митниці ДФС, Галицька митниця Держмитслужби – Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську митниця ДФС, а замість Миколаївської та Херсонської митниць буде Чорноморська митниця.

Сьогодні, 2 жовтня, Кабмін затвердив регіональну структуру митниць. Зокрема, Київська митниця Держмитслужби об’єднає Житомирську, Київську, Київську міську та Черкаську митниці ДФС, Галицька митниця Держмитслужби – Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську митниця ДФС, а замість Миколаївської та Херсонської митниць буде утворена Чорноморська митниця.

«Об’єднання митниць в “нові” юридичні особи не буде відбуватись шляхом передачі в нові митниці всієї інфраструктури попередньої структури, а є кроком щодо проведення подальшої оптимізації та реформи митниці. Так, після утворення нових митниць, Держмитслужбою буде прийнято рішення про підпорядкування митних постів до того чи іншого адміністративного центру, виходячи, у тому числі, з урахуванням логістичної складової. А отже, оптимізація деяких адміністративних центрів не вплине на діяльність митних постів, навпаки відмова від жорсткої прив’язки до адміністративних центрів в деяких випадках призведе до зменшені відстані між постом та територіальним органом Дермитслужби», повідомив ресурс «Нова митниця».

Перелік територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються, можна переглянути за посиланням.

Отже, замість 26 митниць буде 16, а також лишаються окремо лабораторія і кінологічний центр (там питання акредитації та сертифікації, тому їх зливати важко дуже). Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці голова Державної митної служби Максим Нефьодов, опублікував карту нових митниць і пояснив, для чого потрібні ці зміни.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За словами голови Держмитслужби це:

– початок боротьби із «феодалізмом», коли кожна митниця - окреме князівство, зі своїми правилами, опорою на місцевих очільника ОДА, поліцейського, прокурора, СБУ-шника, ДБР-івця і т.д.

– економія на адміністративних витратах - посади будемо перерозподіляти на користь оперативного складу, почнемо вчитись централізовувати всі функції підтримки

– логістична оптимізація - для суттєвої кількості митних постів зменшиться відстань до центру. Наприклад, зі Слов‘янська зараз до керівництва - 248 км (!!!). Буде 129 км.

– створення Координаційно-моніторингової митниці, де ми почнемо накопичувати досвід і функції нагляду, створювати центри компетенцій по складним і ризиковим групам товарів, моніторингові групи для аналізу даних з кордонів, перегляду інформації з камер, ваг, сканерів тощо

Максим Нефьодов пояснив: «Це проміжна структура, на якій ми відпрацюємо етапи шляху, який треба буде пройти наступного року для переходу на єдину юридичну особу. Наступні кроки - призначення в.о. керівників митниць, реєстрація юр.осіб, початок переведення людей в регіонах.  Сумно і без позначок на карті виглядають тимчасово-окуповані і анексовані Росією регіони України. Але вони не покинуті і ми про них пам‘ятаємо завжди!»