В Україні вперше провели онлайн-урок "Європа починається з тебе"
Відкритий урок-тренінг, присвячений Дню Європи в Україні, відбувся у прес-центрі Укрінформу
Перший Всеукраїнський відкритий тренінг “Європа починається з тебе” був спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнів, формування “європейської свідомості” та відчуття “громадянина Європи”, усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.
До незвичного уроку-тренінгу, який транслювався наживо через інтернет, дистанційно взяли учні 8-11 класів 2164 шкіл по всій Україні.
Віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила перед початком уроку, що Україна протягом століть належала до європейської сім’ї народів, проте потім, упродовж кількох століть поспіль нам намагалися нав’язати іншу ідентичність.
“Ми вперше робимо такий урок, уперше маємо таку кількість партнерів по всій Україні і будемо сьогодні говорити про Європу, про Європейський Союз, про цінності, про звички, про мрії. І сьогодні, повертаючись до своїх витоків, до свого розуміння, хто ми є, необхідно себе повернути на ментальну, культурну, історичну мапу європейської цивілізації”, - переконана урядовець.
Вона зауважила, що об’єднана Європа “з’явилася із мрії”, коли після Другої світової війни країни шукали шляхи, щоб позбутися у майбутньому воєн. Тоді, за її словами, політики знайшли цей спосіб через співпрацю, через взаємодію– і саме так, через усвідомлення спільних викликів, завдань, мрій почав творитися Євросоюз. Нині він складається з 28 країн й він.
“Сьогодні ЄС є простором країн, де люди живуть у демократії, у повазі до верховенства права, до прав окремої людини. Це є визначальним, це те, що відрізняє цей простір від будь-яких інших просторів. Тому мені здається, що нам принципово важливо повернутися туди, додому, в європейську родину і бути рівним серед рівних”, - підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.
А перша заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зауважила, що освітня культура в ЄС також відрізняється від нинішньої української. “Коли у мене була можливість доторкнутися до системи освіти у Європі, головною різницею між нашою системою і їхньою я усвідомила, що це те, що у них відсутня культура списувати”, - розповіла вона та додала, що “ті знання, які ви отримуєте, це ваша інвестиція”.
Під час уроку-тренінгу учні, які були присутні в прес-центрі, та ведучий онлайн-уроку, український тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур обговорювали й дискутували на різні теми щодо цінностей та життя в Україні і Євросоюзі, говорили про євроінтеграцію Української держави та ментальність українців і європейців тощо, повідомляє Укрінформ.
Багато зусиль, ідей, натхнення та навіть переживань! 4913 реєстрацій онлайн, з яких понад 2000 шкіл по всій Україні. Близько 3500 онлайн-підключень. Висновок - діджітал, креатив та нові підходи працюють. Суперкрутий ведучий Майкл Щур і потрібні розмови. Без шароварщини, учнів, які читають віршики про лани, з жартами, соціальною рекламою та справжнім діалогом. Про те, що Європа в Україні - це відповідальна молодь; Про те, що Європа - це нульова толерантність до корупції; Про те, що права людини та можливість жити це життя, як хочеш ти, а не як вимагають інші (!!!) - це не привілей, а норма; Про те, що вчитися треба заради знань, а не оцінок;
Про те, що ніхто крім нас самих англійську не вивчить та не поїде подорожувати Європою", вігукнувся про урок представник одного з організаторів заходу, Ілля Удовиченко.
ДОВІДКА. На YouTube-каналі «Укрінформ» велась онлайн-трансляція відкритого уроку, і його матеріали – у відкритому доступі.
Організатори: Міністерство інформаційної політики України; Офіс віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; Міністерство освіти та науки України за підтримки проекту ЄС «Association4U» та Google Україна.
Фото Укрінформу