Новини
Головні новини
Економіка
Відбудова регіону

В Україні спростили процедуру отримання компенсації за зруйноване житло

Українцям спростили процес анулювання права власності на знищене внаслідок великої війни житло. Це допоможе пришвидшити процедуру отримання коштів за програмою "єВідновлення".

В Україні спростили процедуру отримання компенсації за зруйноване житло - зображення
Фото: TrueUA

Про це повідомила прес-служба Мінцифри.

"Реалізувати житловий сертифікат "єВідновлення" тепер набагато легше. Після бронювання житлового сертифіката потрібно припинити право власності на знищений об’єкт. За відгуками перших власників нового житла, цей етап займав найбільше часу та зусиль. Допомагаємо людям — спрощуємо процедуру"-

зазначили у відомстві.

Відтепер для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості достатньо витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який можна отримати в нотаріуса чи місцевій раді. Цей документ потрібен, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала копію акта.

У Мінцифри пояснюють, що замість копії акта можна отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного житла. Це можна зробити:

  • у будь-якого нотаріуса, який має доступ до Реєстру;

  • у місцевій раді, де розташований знищений об’єкт нерухомості.

"Припинити право власності на знищене житло потрібно не раніше ніж ви отримаєте житловий сертифікат і забронюєте по ньому кошти, але до того, як ви укладете угоду купівлі-продажу", —

додали в прес-службі.

Читайте також: