В Україні скасували золоті та срібні медалі у школах (ФОТО)
![В Україні скасували золоті та срібні медалі у школах (ФОТО) В Україні скасували золоті та срібні медалі у школах (ФОТО) - зображення](/storage/resized/lg/news/9e34a90b-c301-4a17-93e8-a39c08e8ecf7/Нова техніка дозволяє проводити скринінги та обстеження для того, аби виявити онкологічні захворювання на ранніх стадіях (43).jpg)
Про це йдеться в наказі Міністерства освіти і науки, який набув чинності після його реєстрації в Міністерстві юстиції України.
Згідно з документом, Положення про золоту та срібну медалі, яким школи керувались для нагородження учнів, утратило чинність.
Відтепер для записів у документах замість формулювання "золота медаль" або "срібна медаль" використовуватимуть запис "з відзнакою".
Водночас запис "Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою" залишиться, як і на попередніх документах про освіту.
Чому скасували нагородження школярів медалями
У вересні 2024 року комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради визнав недоцільним виготовлення золотих і срібних медалей за кошти державного бюджету.
Народна депутатка та членкиня профільного комітету Наталія Піпа раніше повідомила, що з державного бюджету витрачали мільйони на централізовану закупівлю медалей.
Депутатка додала, що нагородження здобувачів освіти – це повноваження шкіл, але вимоги про подання на медалі та збір інформації створювали додаткову бюрократичну тяганину.
За словами Наталії Піпи, за останні п'ять років держава виготовила понад 66 тисяч золотих та срібних медалей.
До слова, колишній освітній омбудсмен Сергій Горбачов на початку 2024 року повідомляв, що торік держава витратила 1,8 мільйона гривень для закупівлі 21,3 тисячі медалей, а 2022 року – 1,77 мільйона гривень для закупівлі 20,6 тисячі медалей для відзначення випускників.
Натомість у 2024 році медалей виготовили вдвічі більше, ніж у 2020 році. Водночас через пандемію COVID-19 та наслідки повномасштабної війни багато українських школярів мають прогалини в знаннях.
"Робимо висновок, що кількість медалей не відображає якість освіти. Ми бачимо статистику: кількість медалей зростає, а якість знань через обставини, в яких змушені навчатися наші діти, – падає", –
зауважувала Наталія Піпа.
Нагадаємо, у Німеччині українську мову вивчатимуть у школах як другу іноземну. Пілотний проєкт розпочнеться у новому навчальному році і охоплює 16 шкіл, зокрема у Вісбадені, Франкфурті-на-Майні та Касселі.
Також, в Ірпені відкрили безкоштовні заняття з української мови та математики для дітей Приірпіння.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.