Новини
Україна
Головні новини
Екологія
Пожежі
Україна-суспільство

В Україні розпочався сезон трав'яних пожеж: які штрафи загрожують паліям?


Звичка деяких людей щорічно навесні спалювати сміття і палити стару траву завдає величезної шкоди екосистемі і всьому живому.

Люди, які заявляють, що спалювання минулорічної трави - необхідність, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен акт підпалу – це злочин проти тендітного світу природи. Натомість головна небезпека полягає в провокуванні лісових пожеж, руйнуванні біоценозу екосистем, а часом призводять до страшних наслідків. Так, на Вишгородщині «хазяї» мало не спалили село.

До слова, майже половина українців продовжують спалювати суху рослинність. При цьому більшість з них навіть не знає, що дим від багаття у 350 разів шкідливіший за куріння. Вони впевнені, що роблять корисну справу. Проте шкода від спалювання листя багатолика і надзвичайно небезпечна.

Відповідальність і штрафи за спалювання рослинності

Тепер паліям листя, сухої трави та сміття потрібно буде добряче подумати, перш ніж розводити багаття. З минулого року в Україні в рази збільшена відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності.

Є рішення!

Замість того, щоб спалювати рослинність, можна зайнятися виготовленням добрива для власного городу. Тим більше, що матеріал безкоштовний, до того ж вирішується питання прибирання присадибної ділянки.

Однак застосування минулорічного опалого листя та сухої трави як добрива вимагає знання деяких нюансів. Яких саме - читайте у матеріалі «Погляду».

Як повідомляв «Погляд», з 1 квітня в українських лісах стартує сезон тиші. Ми інформували також, що через будівництво Київської обхідної дороги можуть знищити десятки гектарів лісу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.