Новини
Вода
Київ

В Україні починають досліджувати річки на вміст специфічних забруднювачів


Кожен річковий басейн особливий і має свої специфічні забруднювачі. Серед них можуть бути пестициди, інсекциди, стійкі органічні забруднювачі, фармацевтичні препарати, важкі метали і навіть наркотики.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в Міндовкіллі.

В Україні починають впроваджувати європейські стандарти в управління водними ресурсами, що передбачає наявність сучасного державного моніторингу вод. Результати такого моніторингу стануть основою для розробки планів управління річковими басейнами, а також формування ефективної водної політики в країні.

Наразі скринінг вже проведено у басейнах Сіверського Дінця та Дністра, а в жовтні було відібрано 27 зразків поверхневих вод та 5 зразків біоти і донних відкладів у басейні Дніпра. Зразки будуть проаналізовані на предмет виявлення специфічних забруднювачів, характерних для басейну Дніпра.

«На сьогодні хімічний стан масивів поверхневих вод визначається відповідно до затвердженого Міністерством переліку із 45 забруднюючих речовин. Однак кожний річковий басейн має свою особливість і свої власні нетипові для інших річкових басейнів специфічні забруднювачі. До них належать пестициди, інсекциди, стійкі органічні забруднювачі, фармацевтичні препарати, важкі метали, наркотики тощо», – зазначають у міністерстві.

Такі дослідження планують провести в усіх основних річкових басейнах країни.

Нагадаємо, нещодавно столичне комунальне підприємство показало, як виглядають київські причали під водою.