Новини
Україна

В Україні невдовзі моніторитимуть працевлаштування студентів: зміни до закону

10.07.2019 Катерина Бенке 0

Фото: vinrda.gov.ua

Кабмін прийняв зміни до законодавства, які дозволять створити систему для слідкування за працевлаштуванням випускників після університетів.

Про це інформує аналітичний центр CEDOS на своїй сторінці у Facebook.

Так зміни до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" дадуть змогу використовувати інформацію Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування для того, щоб аналізувати професійну зайнятість студентів після закінчення ними того чи іншого вишу.

Інфографіка: CEDOS

У CEDOS передбачають, що за допомогою системи можна буде визначати сфери зайнятості студентів, кваліфікованість випускників після навчання у закладі, географію працевлаштування та тривалість пошуку роботи після закінчення навчання.

Таким чином, абітурієнти зможуть проаналізувати успішність випускників університету, перш ніж самим вступати до нього. Те саме стосується і роботодавців, які звертатимуть увагу на випускників тих закладів, де навчають більш кваліфікованих спеціалістів.

Нагадаємо, раніше МОН вже оголосило про свою співпрацю з Пенсійним фондом на шляху до створення системи моніторингу зайнятості випускників.