Новини
Україна
Новини Київської області

В Україні може зрости сума за навчання на контракті


Для студентів, які навчаються на контрактній основі може зрости вартість за навчання, адже у Міністерстві освіти і науки розробили проект постанови, яка встановлює мінімальну вартість контракту в розмірі 60% суми, котру університет у середньому витрачає на студента.

"Є сума, яка є середньою по університету. Саме з цієї суми рахується 60 відсотків. І це мінімум. А університет може встановити більшу від цієї суми за окремими спеціальностями", - пояснив гендиректор директорату вищої освіти і науки дорослих МОН Олег Шаров.

Сума, яку в середньому витрачає кожен навчальний заклад, різна – вона залежить від зарплатні викладачів, вартості комунальних послуг, кількості студентів, навчальних корпусів, баз практики та наявності навчального обладнання.

На такий крок у Міносвіти зважилися, щоби зрівняти витрати на студентів, бо багато вишів занижують вартість контракту і цю різницю доводиться покривати з державного бюджету. "Коли студенти, бюджетники і контрактники, сидять в одній групі, то витрати на них однакові і не зовсім зрозуміло, чому плата різна, чому університет отримує різні кошти", - каже член національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин.

Новація стосуватиметься 34 найпопулярніших спеціальностей – це гуманітарні науки, журналістика, економіка,  право, архітектура та будівництво, галузь обслуговування, медицина та міжнародні відносини. Інженерів, митців та українських філологів не чіпатимуть. "Цей проект взагалі стосується тільки кон'юнктурних спеціальностей, де значно більше людей з відповідною освітою, ніж вакансій. В тому переліку немає жодної спеціальності, в яких є серйозні потреби на ринку праці", - наголошує Олег Шаров.

ТСН